Bezpieczeństwo

Google wave budzi cyberprzestepców

Andrzej Michalski | Redaktor serwisu benchmark.pl
2 komentarze Dyskutuj z nami

Hakerzy wykorzystują duże zainteresowanie testową wersją nowego narzędzia Google Wave. W sieci pojawią się fałszwe ofery, dzięki który można zarabiać na projekcie Google.

W rozsyłanych zaproszeniach hakerzy obiecują dostęp do aplikacji i możliwość ubiegania się o zyski ze sprzedaży programu, a tym samym podejmują próby rozpowszechniania złośliwych programów. Na atak przede wszystkim narażeni są użytkownicy pragnący dostać się do społeczności Google Wave.

Od 30 września do beta testów tej innowacyjnej technologii komunikacji przystąpiło znacznie szersze grono 100 tyś programistów. Pozostali chętni internauci do tej pory nie otrzymali szansy na uczestniczenie w testach Google Wave i ten fakt wykorzystują cyberprzestępcy.

Dyrektor techniczny Łukasz Nowatkowski G DataCyberprzestępcy wykorzystując Google Wave chcą uzyskać jak największy zasięg ataku. Posługiwanie się wiarygodną marką ułatwia im to zadanie. Dzisiaj skala ataków w porównaniu z do poprzednich lat jest kilkukrotnie wyższa. Internauci aby uniknąć przykrych niespodzianek powinni zachowywać czujność i nie brać udziału w podejrzanie korzystnych ofertach.”

źródło: informacja prasowa

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    erte0
    Bo internetowi przestępcy lubią molochy takie jak Google czy Micro$oft. Jak Apple (i Snow Leo) zdobędzie jeszcze trochę rynku to ich też polubią...
  • avatar
    19arek93
    Za każdym razem tak jest i to nic nowego. Każde większe wydarzenie, czy premiera programu jest wykorzystywana w ten sposób.