Ciekawostki

Google chce łączyć ekrany jak klocki LEGO

przeczytasz w 1 min.

Nowy ciekawy projekt laboratorium Google X - bezproblemowe łączenie ekranów w jeden wielki wyświetlacz.

Google X ekran

Ekipa laboratorium Google X odpowiedzialna jest między innymi za balony z Internetem, soczewki dla cukrzyków oraz samokierujący się samochód. Jej najnowszym projektem jest wyświetlacz, który mógłby bez najmniejszych problemów łączyć się z innymi – jak klocki LEGO – tak, aby stworzyć ogromny ekran.

Dzięki swojej modułowej charakterystyce, wyświetlacze mogłyby układać się w ekrany o różnych kształtach i rozmiarach – tak, aby zaspokoić wymagania w różnych przypadkach. O koncepcji łączenia mniejszych wyświetlaczy słyszy się już od dawna, ale jak dotąd nikt tak naprawdę nie zrobił nic, aby wprowadzić to rozwiązanie w życie.

Korzystanie z wielu monitorów w domu czy biurze nikogo już dzisiaj nie dziwi – podobnie jak ekran reklamowy złożony z większej liczby wyświetlaczy. Największym problemami są obecnie: umożliwienie połączenia nieograniczonej liczby ekranów oraz grube, widoczne ramki. Z tym właśnie poradzić ma sobie ekipa Google X.

Inżynierowie chcą znaleźć sposób na połączenie tak dużej liczby ekranów w jedną całość. Jak pokazuje projekt modułowego smartfona – Ara – zdecydowanie jest to do zrobienia. Dodatkowo szanse zwiększa skład ekipy – poza specjalistami Google, znajdują się w niej ponoć także inżynierowie SamsungQualcomm, a całość prowadzi profesor z instytutu MIT Mary Lou Jaspen. Obecnie jednak wszystko jest owiane tajemnicą i na konkrety będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Źródło: TechSpot

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Nvminer
    9
    Czy tak nie powstają aktualnie takie większe ekrany? Nie są to kwadraty złączone ze sobą? Kwestia przygotowania materiału na inną figurę jak prostokąt/kwadrat