Internet

Google zagrozi Facebookowi i Twitterowi. Google Wave wkracza na rynek

Maksym Słomski | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Najbardziej wpływowa kompania Internetowa przymierza się do rzucenia wyzwania pionierom portali społecznościowych Facebook, Twitter czy Myspace.

Korporacja Google udostępniła nowe narzędzie do komunikacji dla około 100 tysięcy użytkowników i dla developerów. Oparta na przeglądarce aplikacja została zaprojektowana aby połączyć możliwości usług e-maili, komunikatorów internetowych, blogów, mini encyklopedii, zarządzania multimediami i współdzielenia dokumentów, oferując też przy tym dużo innych społecznie ukierunkowanych możliwości.

Analitycy już ogłosili Google Wave mianem najnowszych i najbardziej wszechstronnego gracza na rynku społeczności Internetowych, lecz narazie dalekiego od osiągania jakichkolwiek profitów. Dlatego też Google, z ich marketingową siłą przebicią mogą mieć duży wpływ na spadek popularności stron pokroju FacebookaTwittera, zauważył Rob Enderle, analityk z Enderle Group.

FacebookMySpace odmówiło komentarza w sprawie Google Wave. Nie udało się natomiast skontaktować z żadnym przedstawicielem Twittera

Źródło: Computerworld

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  force
  no t jeszcze tylko został im system operacyjny i będa mieli wszystko :P aha...no i jeszcze jakiś portal porno :D
 • avatar
  obcypl
  Wave się nie upowszechni... prosty powód: każdy portal nie jest zależny od technologii... przeglądarka wystarczy, adres w internecie i już jestem na portalu. Wave ma olbrzymie możliwości ale wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania google... Ci którzy korzystaja z Gmaila mają części opcji Wave już w pakiecie ale... obawiam się, że na taką rewolucję jaką ma zamiar zrobić Wave nie ma co liczyć.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jak to mówią jak coś jest do wszystkiego to jest ...
 • avatar
  Konto usunięte
  przeciez juz maja system operoacyjny, a android to co?