Kamery

Przecieki na temat GoPro Hero 11 Black - niezmieniona forma, ulepszenia wewnątrz

przeczytasz w 2 min.

Firma GoPro od dłuższego czasu wydaje jesienią nową wersję swojej flagowej kamerki sportowej i nie inaczej będzie w tym roku. Choć do premiery zostało trochę czasu, to już dzisiaj docierają do nas przecieki dotyczące jej specyfikacji.

Firma z San Mateo już od prawie dekady usilnie próbuje poszerzać swoje udziały na rynku kamer sportowych. Choć producent ma swoje najlepsze lata już dawno za sobą, to jego seria urządzeń tytułowana „Hero Black” nadal cieszy się sporym uznaniem wśród fanów marki. Na przełomie września i października powinniśmy oficjalnie poznać nową, jedenastą (według numeracji) generację kamer tej flagowej serii. Natomiast już dzisiaj pojawiły się przecieki na temat jej wyglądu i specyfikacji.

GoPro Hero

Jak donosi serwis Winfuture, z zewnątrz nowszy model będzie praktycznie identyczny w stosunku do przednika. Wszystkie ekrany, obiektyw, przyciski, czy zaślepki, będą miały te same ułożenie. Jedyną oczywistą różnicą będzie tylko nowszy numer na boku obudowy.

Zmian wizualnych jak na lekarstwo...

Inaczej sprawa będzie się miała z wnętrzem urządzenia. GoPro Hero 11 Black według nieoficjalnych doniesień, ma mieć ulepszoną matrycę aparatu, dzięki której kamerka mogłaby umożliwić nagrywanie w wyższej rozdzielczości i/lub przy zwiększonej liczbie klatek na sekundę.  Od dawna spekuluje się o tym, że producent zamierza wreszcie wprowadzić nagrywanie w 6K do swojego flagowego produktu. Ponadto prawdopodobne są również ulepszenia w zakresie funkcji filmowych i oprogramowania. Tutaj powinniśmy oczekiwać wdrożenia standardu HDR oraz wykorzystania technologii HyperSmooth w wersji 5.0, które będą miały za zadanie dać nam jak najbardziej stabilny, płynny i pełen szczegółów obraz.

GoPro

A jakie jest Wasze doświadczenie z kamerkami sportowymi? Osobiście korzystałem z GoPro Hero 7 Black parę lat temu i byłem z niej bardzo zadowolony (do teraz mam pamiątkowy film z wakacji, nagrany wyłącznie tą kamerą). Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach!

Źródło: WinFuture

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian_jo
  1
  Żeby tylko można było na tej kamerce polegać/nie wieszała się i miała jakość obrazu w nocy podobną do flagowych/wysokiej półki smartfonów...
  Choć z 10tką na razie nie mam problemów - ludziom się wiesza kamerka bo stawiają ją w 1 miejscu, przyklejają na szybie gdzie grzeje słońce-bez nadmuchu czy wykorzystują do vlogowania - a jak nazwa wskazuje jest to kamerka sportowa i radzi sobie świetnie w tej opcji.
  • avatar
   MrAve
   1
   Ta kamera nie potrzebuje większej ilości fps ani wyższej rozdzielczości. To co oferuje 10'tka wystarczy do każdego radzaju sportu, ale praca na baterii, nawet Enduro, oraz wielkość matrycy wola o pomstę do nieba. Od 7'ki wpychają tylko większe rozdzielczości i wyższe fps, ale i tak nie do najwyższej rozdziałki, by w kolejnym modelu mieć co dodać
   • avatar
    itekiti
    0
    Trochę szkoda, ze nie zrobili większego ekranu z tyłu, jak było widać na niektórych renderach, reszta ok. Obudowa taka sama jak poprzednio to bardzo dobre rozwiązanie, bo nie trzeba zmieniać akcesoriów, chociaż... mogliby popracować nad jakimiś radiatorami jak np. było w dji osmo action, aby polepszyć odprowadzanie ciepła.
    • avatar
     q3aki
     0
     Heheh DJI juz action3 chce wypuszczać jednak w formie zmienionej :) 2jka okazała się mega niewypałem bo już można ją kupić za grosze względem ceny wyjściowej. A Hero dobrze się trzyma i jeżeli usprawnia parę rzeczy (głównie obrazowo) to będzie super