Gry komputerowe

Tak wygląda Green Hell - walka o przetrwanie w amazońskiej dżungli

przeczytasz w 1 min.

Green Hell to nieźle zapowiadająca się gra polskiego studia Creepy Jar, w której „gracz będzie musiał zmierzyć się z własnymi słabościami i stawić czoła zagrożeniom”, których nie brakuje w amazońskiej dżungli.

Lubicie walczyć o przetrwanie w wirtualnym świecie? Jeśli tak, to Green Hell może wam się spodobać. Polacy ze studia Creepy Jar (w którym pracują byli autorzy Dying Light i Dead Island) postawią przed wami właśnie takie zadanie, a najlepsze, że tym razem nie będzie to nawiedzony dom, kosmos czy amerykańskie miasteczko w czasach zombiekalipsy, lecz amazońska dżungla.

Amazońska dżungla nie jest najlepszym miejscem samotnej pobudki, ale nasz bohater zostanie zbudzony właśnie przez jej odgłosy. Ma przy sobie niewiele, a jego umiejętności z zakresu survivalu są praktycznie zerowe – będzie się więc trzeba nauczyć rozpalać ogień, polować, pozyskiwać surowce, a także tworzyć schronienie, pułapki czy broń. 

Green Hell screen 1

„Gracz będzie musiał zmierzyć się z własnymi słabościami i stawić czoła zagrożeniom, takim jak głód, pragnienie, zmęczenie, ataki dzikich zwierząt, choroby tropikalne oraz walka z własną psychiką” – czytamy na stronie studia.

Twórcy zapewniają, że ich priorytetem jest realizm – ma to być pełnokrwisty symulator przetrwania z wiernie odwzorowaną fauną i florą amazońskiej dżungli. Równocześnie nie zapomnieli oni o opowieści, która ma być wciągająca i tłumaczyć wszystko, co dzieje się wokół.

Green Hell screen 2

Premiera gry Green Hell planowana jest na tegoroczne lato. Spójrzcie na poniższe materiały, by przekonać się, czy warto czekać.

Green Hell - zwiastun i gameplay

Źródło: IGN, COGconnected, Creepy Jar

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xchaotic
  -2
  Grafika jak Far Cry 1. A green hell sie mi bardziej kojarzy z nurburgringiem niz dzungla. Takze oczekiwania mam niskie ;)
  • avatar
   DaroBenchmarkPC
   0
   Drugi The Forest powstaje... dokładnie to samo tylko inna lokalizacja rozgrywki
   • avatar
    arekwisniarek
    0
    Ja może się podzielę swoim wrażenie chłopaki , gierka pod względem oprawy graficznej kojarzy mi się z far cry 3 co cała mapa far cry 3 albo znacznie podobna większa część mapy z far cry 3 jest oparta na na pierwszej części far cry i z tym porównanie otoczenia jungli przedstawiającej Green Hell do farcry 1 no zgadzam się z tym. Tylko że far cry 1 został stworzony na silniku gry Cry Engine.