• benchmark.pl
  • Gry
  • Walka o przetrwanie w (nie)znanym świecie - Grounded to najnowsza gra studia Obsidian
Gry

Walka o przetrwanie w (nie)znanym świecie - Grounded to najnowsza gra studia Obsidian

przeczytasz w 1 min.

Wydaje ci się, że dobrze znasz nasz świat? Grounded może ci udowodnić, że bardzo się mylisz. Zobacz jak prezentuje się najnowsza gra studia Obsidian Entertainment, zaprezentowana podczas wydarzenia X019.

Obsidian Entertainment to ekipa, kojarzona głównie z erpegami (i to bardzo dobrymi erpegami – wystarczy wspomnieć o Pillars of Eternity, Fallout: New Vegas czy wydanym dopiero co The Outer Worlds). Tym razem jednak ma dla nas coś zupełnie innego. Zaprezentowana podczas imprezy X019 gra Grounded to survivalowa przygodówka. Dobra wiadomość: zapowiada się nie mniej intrygująco niż wspomniane tytuły. 

Grounded to nietypowy survival twórców The Outer Worlds

Zacznijmy od tego, że nowa gra studia Obsidian Entertainment nie przenosi nas do żadnej fantastycznej krainy ani też nie jest osadzona w klimatach postapo. Zostajemy na Ziemi (i to całkiem normalnej Ziemi), ale obserwujemy ją z szalenie nietypowej perspektywy. Nasi bohaterowie są bowiem… pomniejszeni. Pomniejszeni do tego stopnia, że biedronki i żuczki są niemal tak samo duże jak oni, a źdźbła traw sięgają im ponad głowy.

To oznacza, że rzeczy i stworzenia, które zwykle nie stanowią zagrożenia, w Grounded bywają przeszkodami nie do przejścia lub przeciwnikami, z którymi trzeba się porządnie natrudzić. Jeżeli chodzi jednak o samą rozgrywkę, to będzie ona raczej typowa dla tego gatunku: zabawa polega więc na gromadzenia zasobów, budowaniu schronienia i – po prostu – walce o przetrwanie. Zresztą wiecie co, sami zobaczcie!

Zobacz pierwszy zwiastun gry Grounded – prosto z X019:

Gra Grounded zmierza na pecety i konsole Xbox One, a jej premiera została zaplanowana na przyszłoroczną wiosnę. Co o tym myślicie?

Źródło: Xbox

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Yesusik
    0
    No wreszcie po trzech dekadach doczekaliśmy się gry bezpośrednio nawiązującej do genialnej komedii pt. "Kochanie, zmniejszyłem nasze dzieci" :)