Karty graficzne

GT 300 ma się bardzo dobrze

przeczytasz w 1 min.

Po wielu pogłoskach, na temat problemów produkcyjnych chipu GT 300, koncern nVidia zdecydował się wypowiedzieć w tej kwestii.

Członek ścisłego kierownictwa z nVidii powiedział - "Nasze 40 nm układy mają się dobrze, a wszystkie pogłoski, które słyszałem są bezpodstawne."

Całe to zamieszanie, wywołane zostało kilkoma historiami, które przedstawiały nowy układ nVidii w bardzo złym świetle. Zgodnie z informacjami, jakie uzyskał zespół analityków z AMD, tylko dziewięć układów na cały wafel krzemowy jest sprawne. nVidia zapewnia, iż te informacje są zupełnie nieprawdziwe i powstały w oparciu o źłe zinterpretowane źródła.

Jak już wiemy, układ GT 300 projektowany jest zupełnie od nowa i to właśnie to, usprawiedliwia jego opóźnienie. nVidii na pewno nie podoba się fakt, że to AMD/ATI wprowadziło pierwsze na świecie karty graficzne, kompatybilne z bibliotekami DirectX 11.

Po nowym GPU, możemy się spodziewać wielu zmian w architekturze oraz dużo większej wydajności w stosunku do GT 200. Nie zdziwiłbym się, gdyby nVidia zaczeła podawać nowe informacje o GT 300, przed jej oficjalną zapowiedzią. Tymbardziej trzeba mieć na uwadze fakt, iż konkurencyjne karty Radeon HD 58xx zdobywają w światowych recenzjach bardzo wysokie noty.

źródło: Fudzilla

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  CougarV6
  0
  A co innego przepraszam mają powiedzieć oficjele z Nv ? Ale i tak życzę im bardzo dobrze, umieram z ciekawości co pokaże 300...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A i tak jak wyjdzie GT 300 ludzie (maniacy) zaczną zamieniać swoje 5870 na nowe układy od NV. Zawsze tak było. Ja tam wolę poczekać na premierę GT 300 i odrazu ładuję najmocniejsze modele w SLI :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Zazdrośnicy a co ukradł wam te pieniądze ? weźcie się do roboty i kropa.
    • avatar
     CougarV6
     0
     Robotę mam i nie narzekam dzięki :) Zazdroszczę paru ludziom paru rzeczy, przyznaję bez bicia, ale na pewno nie wyników w benchmarkach :D Bo innego powodu by montować dwa topowe modele w Sli nie widzę :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      wszystko zależy od potrzeb... i objętości portfela :)
      wyobraź sobie ze masz 52 calową plazmę Full HD i chcesz sobie na niej pograć w natywnej rozdzielczości wówczas taki radeon 4870 może nie wystarczyć
      pozdrawiam
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       GT 300 w SLI....nawet Core i7 będzie je ograniczał
       • avatar
        Arcziy
        0
        Gt300 w sli to i7 podkręcony 4,2-4,4Ghz nie będzie ich ograniczał;)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Odpowiedź pana z nvidii jest komiczna sama w sobie. Nie ma żadnych problemów z GT300, układ jest tylko projektowany od początku. Zapewne dla wprawy, albo to taka dobra zabawa. ;)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          przez to cale zamieszanie z premierami przelozylem skladanie nowego kompa na przyszly rok :(. Pewnie jak juz wyjdzie gt 300, to Intel zacznie oglaszac, ze "niebawem" wypusci I9, wiec pewnie znowu to przeloze... Kiedys jak mialem bardzo ograniczone fundusze na kompa to bebechy wymienialem czesciej. Teraz, kiedy teoretycznie stac mnie na najmocniejsza konfiguracje, podjecie decyzji: kupic to..?, czy tamto..?, czy moze poczekac..? - jest trudne :(.
          Ta gra marketningowa z wprowadzniem nowych technologi siegnela juz granic absurdu.

          tak czy inaczej, z karta napewno zaczekam. Jesli nawet nie kupie gt 300 to moze chociaz do tego czasu wyjdzie 5890 albo 5870x2.