Karty graficzne

GTX 580 z kompaktowym chłodzeniem cieczą

przeczytasz w 1 min.

Inno3D wprowadził do swojej oferty kartę GeForce GTX 580, która została wyposażona w samodzielny zestaw chłodzenia cieczą.

Dzięki wydajnemu chłodzeniu, producent może pozwolić sobie na podkręcenie karty, przy zachowaniu znacznie mniejszych temperatur w porównaniu do karty referencyjnej.

Produkt Inno3D był już  przez nas opisywany. Po prawie trzech miesiącach oczekiwania, karta wyposażona w samodzielny zestaw chłodzenia cieczą doczekała się oficjalnej premiery. Jej oficjalna nazwa brzmi Inno3D iChill GTX 580 LCS Black Series.

Wiemy już, że pracuje ona z podniesionymi taktowaniami, które wynoszą 840 MHz dla rdzenia oraz 1050 MHz (efektywnie 4200 MHz) dla pamięci. Na referencyjnym laminacie umieszczono standardową „dawkę” pamięci wideo - 1536 MB (GDDR5 o magistrali 384 bit). Na śledziu umieszczono standardowe dwa wyjścia DVI oraz jedno miniHDMI.

Możemy powiedzieć także nieco więcej o samodzielnym systemie chłodzenia cieczą, który wyprodukowała firma CoolIT. Składa się na niego przymocowany do karty blok wodny z radiatorem, od którego odchodzą dwa węże. Można je dowolnie obracać o 360 stopni. Na końcu wężyków znajdziemy pompę z chłodnicą, którą chłodzi 120 mm wentylator o prędkości obrotowej od 1100 do 2500 obrotów na minutę. Według producenta chłodzenie zapewnia o 25% niższe temperatury w stosunku do referencyjnego produktu NVIDII. Co prawda nie jest to szczyt tego co można oczekiwać po chłodzeniu cieczą, ale warto pamiętać, że zestaw ma kompaktowe wymiary. I nie powinniśmy go porównywać z tym, co da się samodzielnie skonstruować. Dodatkowo oddzielne zestawy chłodzące są kłopotliwe w montażu, a przy tym znacznie droższe niż zestaw jaki oferuje Inno3D.

   

Na razie nie wiadomo ile wyniesie cena opisywanej przez nas karty i jak na wpłynie na nią dodatkowe wyposażenie - klucz aktywacyjny do 3DMark 11, gra StarCraft II: Wings of Liberty oraz podkładka pod mysz.
 

Źródło: inno3d, expreview.com
 

Komentarze

50
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  a wszystko opiera sie na zasadach termodynamiki :) Znów pierwszy :)
  • avatar
   Lightning
   0
   Ciężko ocenić atrakcyjność produktu nie znając ceny, ale ja pozostanę przy bardziej popularnych producentach.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Tą chłodnicą to sobie mogą chłodzić zasilanie do tej karty...
    • avatar
     hideo
     0
     z jednej strony fajnie a z drugiej nie bardzo, kiedyś Apple miało Maki Pro chłodzone cieczą i się wycofali bo zbyt wielu ludzi zalewało...
     • avatar
      Czaszka
      0
      @dysan Fajny przez to nie jesteś
      • avatar
       lukyeti
       0
       że im się chce inwestować w taki badziew masakra kto to kupi? każdy maniak overclocer wie że to chłodzenie do niczego się nie nada więc będzie omijał takie karty szerokim łukiem cena musi być naprawdę atrakcyjna żeby im się to jakoś sprzedało szok
       chciałbym zobaczyć prawdziwe testy tej karty
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Żeby się nie okazało że to taka sama antyreklama chłodzenia wodnego jak w przypadku Corsaira H50/70 ;)