Gry

Gwint - publiczna beta ruszy 24 maja

przeczytasz w 1 min.

I to na wszystkich platformach, włącznie z PS4. Co to oznacza dla dotychczasowych graczy?

Zamknięta beta Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej dobiega końca! 24 maja uruchomiona zostanie publiczna beta. Od 22 do 24 maja serwery Gwinta będą niedostępne ze względu na prace konserwacyjne, które mają na celu przygotowanie gry do startu publicznej bety.

Aby zapewnić równy start dla wszytkich graczy publicznej bety, dotychczasowe kolekcje kart oraz postępy wszystkich graczy zostaną zresetowane. Dotychczasowi gracze nie zostaną jednak z ręką w nocniku, bowiem CD Projekt RED za udział w zamkniętej becie przyzna im nagrody, a konkretnie:

 • Zakupione Beczki z Kartami — zwrot dokładnej liczby Beczek, które kupiliście za prawdziwe pieniądze.
 • Beczki z Kartami za poziomy doświadczenia — 2 Beczki za każde zdobyte 5 poziomów doświadczenia.
 • Beczki z Kartami za Rangi — 2 Beczki za każdą zdobytą Rangę.
 • Wszystkie nagrody przyznane na zakończenie sezonów Rozgrywki Rankingowej.
 • Wszystkie przedmioty przyznane przez CD PROJEKT RED jako prezent (np. animowana wersja premium karty Geralt).

Prezentacja Publicznej Bety w języku angielskim odbędzie się dziś (17 maja) o 21:00 czasu polskiego na oficjalnym kanale CD PROJEKT RED w serwisie Twitch.

Źródło: CD Projekt RED

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Massai
  6
  Takie info dla tych co nie grali w zamkniętej becie - gra jest inna niż w Wiedźminie. Bardziej skomplikowana, bardzo dużo nowych kart, z nowymi funkcjami...
  • avatar
   Pogromca blacharni Pro
   2
   Wyglada to jak fantastyczna zabawa!
   Uwielbiam takie imprezy.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    No i poprawność polityczna tutaj.. zarzucali im brak czarnych w grze to w banerze umieścili jednego...
    • avatar
     Ben_Dover
     1
     Ja mam wrażenie, że te zamknięte bety, to tylko chwyt marketingowy, żeby gracze czuli się wybrani. Coś jak z pseudo-promocjami na zasadzie "olaboga, jutro się skończy, to ja szybko kupię".

     Przecież do tej zamkniętej bety klucz mógł mieć każdy, kto chciał i jeszcze dostawał 3 dodatkowe dla znajomych. Najpierw ludzie nawet próbowali tym handlować (Januszostwo lvl 999), a potem rozdawali to za darmo prawie wszędzie. Ta otwarta będzie dla mnie tak samo otwarta, jak poprzednia.

     W tym momencie beta służy chyba tylko temu, żeby w czasie właściwej premiery po pierwsze gra była jak najbardziej rozreklamowana, po drugie, żeby wyrównać poziom. Wiadomo, że gry w zbieranie talii mają wyższy poziom wejścia, bo jak ktoś zbiera decka już pięć lat, to nie ma co do niego startować. Dzięki resetom, wszyscy zainteresowani będą mogli ogarnąć kiedy jest właściwa premiera, po ostatnim resecie, i wystartować na mniej więcej równej pozycji, co reszta świata. Pomijając oczywiście cudowny (dla kieszeni devów) system pay2win.

     Reasumując - dzięki za info, bo pograłem w betę jakieś 2 godziny, mało co zebrałem, ale może skuszę się na tą otwartą, żeby w pełni ogarnąć zasady i w momencie właściwej premiery zacząć walczyć na poważnie ;)

     • avatar
      darioz
      -10
      I znowu kolejna słaba gra o przereklamowanym wiedzminie!