Ciekawostki

Anonymous ujawnili masę rosyjskich e-maili. Wśród nich sporo rządowych sekretów

przeczytasz w 1 min.

Anonimowi nie ustępują w działaniach przeciwko zbrodniczemu reżimowi na Kremlu, a jedną z metod wymuszenia pokoju ma być publikacja poufnych e-maili. Ostatnio grupa pochwaliła się efektami swoich włamań.

Po tym jak Rosja dokonała agresji wobec Ukrainy, grupa Anonymous wypowiedziała wojnę przeciwko reżimowi Putina. Po 1,5 miesiąca hakerzy mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami.

Hakerzy Anonymous chwalą się osiągnięciami

Hakerzy potwierdzili, że od początku cyberwojny udało im się opublikować ponad 3 mln e-maili, z czego ponad 2,25 mln pochodziło z rosyjskiego rządu. Wiadomości są publikowane za pośrednictwem serwisu DDoSecrets (Distributed Denial of Secrets).

Wśród najnowszych zdobyczy znajdują się m.in. wiadomości administracji miasta Błagowieszczeńsk, gubernatora obwodu Twerskiego i jego pracowników czy Rosyjskiego Wydziału Edukacji Okręgu Miejskiego Strezhevoy.

Warto dodać, że to nie jedyne efekty działań „anonimowych”. W międzyczasie udało im się m.in. zhakować rosyjską telewizję, koncern Gazprom, a nawet nakłonić zachodnie koncerny do ograniczenia działań w Rosji.

Anonymous nie ustępują w działaniach przeciwko Rosji

Hakerzy zapowiadają, że nie odpuszczą hakowania dopóki mordercza machina Putina nie zaprzestanie zbrodni na ukraińskiej ludności cywilnej (mówiono nawet o planach bezprecedensowego ataku na Putina). Ostatnio wezwali oni inne grupy do atakowania Rosji.

Źródło: Anonymous TV

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  1
  Anonymous nie ustępują w działaniach przeciwko Rosji
  Rosja nie ustępują w działaniach przeciwko Ukrainie
  I tyle z tego było.
  • avatar
   piomiq
   -4
   > Ostatnio grupa pochwaliła się efektami swoich włamań.
   Te efekty, jak sami zauważyli mają bardzo slaby skutek, Rosja nie specjalnie się przejmuje tymi wyciekami. Widać te działania nie specjalnie pomagają. Dlaczego nie spróbują czegoś innego? Czegoś co by ich bardziej zabolało.
   • avatar
    chrispata
    -14
    Prawo i Sprawiedliwość od wielu lat ostrzegało przed Rosja i jej imperializmem w Polsce i Unii ale nie Tusk i elita Europejska do której należy z Europejskiej Partii Putina się wyśmiewali i nazywali polityków Prawa i Sprawiedliwości rusofobami a wszystko w czasie się spełniło. Rosja najpierw zaatakowała Gruzję, pozniej zajęła Krym a teraz zaatakowała Ukrainę.
    A co robili Tusk z Merkel? Dalej prowadzili interesy z Putinem i uzależniali UE od rosyjskich surowców energetycznych obżerając się kawiorem z ruskimi oligarchami.
    A w Polsce POplecznicy Tuska wyśmiewali powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej,
    wyśmiewali przekop Mierzei Wiślanej, wyśmiewali rozbudowę LNG w Świnoujściu.
    Taka to była Polityka i nadal taka jest w wykonaniu Europejskich elit które nie chcą zgodzić się na dużo ostrzejsze sankcje, bo z tych co są Putin się wyśmiewa.
    Polski węgiel jest niepraworządny a ruski gaz jest jak najbardziej praworządny według ich. My mieliśmy zamknąć elektrownie Turow ale Nord Stream 1 i 2 mogły dzialac. My płaciliśmy milion euro kary dziennie za Turow a gaz z rusow dalej płynął.
    Teraz należy na Niemcy nałożyć 10 milionów euro kary dziennie za wybudowanie Nord Stremow!