Bezpieczeństwo

Hakerzy dysponują danymi ponad 200 000 klientów Citibanku

przeczytasz w 1 min.

Citigroup poinformowało, że padło ofiarą największego cyber ataku w historii finansów USA. Z platformy Citi Account Online wyciekło ponad 200,000 rekordów zawierających dane klientów. Słabe zabezpieczenia bankowości elektronicznej to jedno, inny problem to zwłoka samego banku, który od początku maja wstrzymywał się z ujawnieniem tego faktu przed opinią publiczną.

Citigroup uspokaja, że hakerzy nie uzyskali dostępu do istotnych zapisów jak: data ważności czy kod zabezpieczający PIN karty kredytowej , a jedynie do podstawowych danych kontaktowych. Kiedy opadnie medialna wrzawa, klienci Citigroup mogą liczyć się ze zwiększoną aktywnością prób wyłudzeń ze strony przestępców, którzy dysponując teraz danymi personalnymi mogą łatwiej zmylić ofiarę podszywając się za bank.

Eksperci zwracają uwagę, że w danym okresie szereg firm jak Honda, Google, Lockheed Martin padło ofiarom podobnych ataków. Włamanie do sieci Playstation Network wcale nie musiało być odwetem za pozew przeciwko hakerowi George’owi Hotzowi, a jedynie kolejnym celem wybranym czysto z powódek ekonomicznych. Czy jednak sprawę PSN można łączyć z pozostałymi ?
 

 


Ostatnie dokonania hakerów:

Źródło: citi.com

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  Banki nie lubią rozgłosu w takich sprawach ;)
  • avatar
   Obiektor
   0
   malo biorac pod uwage ze hakerow jest pewnie 1/3 sumy skradzionych kont
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    heheheh tak jak mówiłem, wystarczyło chwilke poczekać i już się wzieli za banki. Ciekawe co jeszcze nas czeka?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     nie chce być nie miły, ale ten news jest stary!!!!!!!!!!!!!!!! umieszczony z tygodniowym opóźnieniem
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Stary czy nie, fakt jest taki, że to co robią wielkie firmy, banki to czysta paranoja. Dysponują takim kapitałem, że coś takiego się wydarzyć nie może. Sztab ludzi powinien dzień i noc monitorować, sprawdzać, czuwać nad tym wszystkim w każdej firmie.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ekstra, mam tam konto.