Gadżety

Solidnie wykonane samobieżne deskorolki Hama

przeczytasz w 1 min.

Zależnie od potrzeb. Dwie samobieżne deskorolki Hama Balance Scooter - City Cruiser do jazdy po mieście i Outdoor Cruiser w teren.

Rynek samobieżnych deskorolek rozwija się, a to oznacza że do sprzedaży trafiają produkty o różnej jakości wykonania i różnie sprawdzające się w praktyce. Hama zapewnia, że jej produkty Balance Scooter dostępne w dwóch wersjach City i Outdoor Cruiser na tle innych produktów wyróżnia wysoka jakość wykonania. I na pewno takiej jakości oczekujemy od urządzeń, które kosztują odpowiednio 1299 i 1799 złotych.

Balance Scooter - do miasta albo w teren

Każda z deskorolek Hama Balance Scooter udźwignie ciężar do 120 kilogramów, przejedzie zależnie od terenu, obciążenia i stylu jazdy, średnio około 15 kilometrów po naładowaniu. Średnia maksymalna prędkość to około 15-18 km/h.

Mniejszy model - City Cruiser przystosowany jest do jazdy po wyrównanym terenie charakterystycznym dla miast, natomiast większy, Outdoor Cruiser z oponami wyposażonymi w dodatkowe bieżniki - w terenie o zróżnicowanym podłożu. Deskorolki Balance Scooter zostały wyprodukowane we współpracy z firmą Wheelheels.

Hama deskorolki

Bezpieczeństwo i bateria Panasonic

Producent skupił się przede wszystkim nad aspektami bezpieczeństwa. Podczas jazdy mamy pełną kontrolę nad działaniem urządzenia w postaci ostrzegania o niskim poziomie baterii, co w efekcie automatycznie redukuje prędkość, likwidując tym samym ryzyko upadku przy nagłym zatrzymaniu się rozładowanej deski. Deski wyposażono w oświetlenie LED.

Malowana proszkowo aluminiowa konstrukcja (wysoka odporność na korozję), aktywny miernik ciepła, kilkustopniowy system ochrony przed przepięciami (szczególnie przy mocniejszych drganiach i w warunkach podwyższonej wilgoci), czujnik odcinający prąd w razie przegrzania urządzenia zapewniają najwyższe bezpieczeństwo użytkowania.

Cechą szczególną deskorolek Balance Scooter jest kompleksowe zabezpieczenie elektroniki w postaci wyposażenia w akumulator 208,8 Wh z ochroną przed przegrzaniem, wilgocią i wibracjami. Dzięki aktywnemu monitoringowi temperatury oraz wyposażeniu w bezpiecznik chroniący przed zwarciem zyskujemy pewność, że nasza jazda na deskorolce jest bezpieczna. Deskorolka wyposażona jest w baterię litowo-jonową Panasonic o parametrach 36 V oraz 5,8 Ah oraz w dwa silniki o mocy 350 W, które ładują się w trzy godziny.

Źródło: HAMA

Zobacz nasz test Kawasaki Balance Scooter

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wiktorn86
  4
  Może by napisać czy to się w ogóle nadaje do jazdy po chodnikach z polbruku? Czy deklaracje są zgodne z prawdą, albo czy but się nie ślizga (deskorolki nie bez powodu mają wymienny papier ścierny). Zamiast o tym kto projektował felgi napisać coś o łożyskach? I to czym jeszcze poza wzorkiem na oponie różni się droższa wersja? To są rzeczy które są ważne. Nie tysiąc zabezpieczeń bateryjki, informacje że wersja miejska jest (niespodzianka!) do miasta a "deskorolki bywają różne, lepsze i gorsze". Oraz absolutny kwiatek, że "malowanie proszkowe zapewnia najwyższe bezpieczeństwo użytkowania".
  • avatar
   Zeneko
   1
   Bezpieczeństwo w tego typu urządzeniach zależy od sposobu hamowania i limintowaniu prędkości maksymalnej w przypadku złej jakości nawierzchni.

   Generalnie obecnie:
   - każdy większym akumulator litowo-jonowy jest zabezpiecznony bezpiecznikiem, bo tego wymaga regulacja EU - dobre rozwiązani w oparciu o LiIon umożliwiają fast charge czyli ładowania do 90% pojemności w czasie poniżej godziny, bez utraty żywotności akumulatora.

   Błędy artykuły:
   "dwa silniki o mocy 350 W, które ładują się w trzy godziny" nie spotkałem jeszcze silników które należy ładować. Chyba że przewozimy silnik to wtedy faktycznie załadunek jest konieczny.

   "mamy pełną kontrolę nad działaniem urządzenia w postaci ostrzegania o niskim poziomie baterii, co w efekcie automatycznie redukuje prędkość"
   Albo coś się dzieje automatycznie albo mamy nad tym pełną kontrolę. Czyli producent zarządzanie energią zrealizował poprzez niechciane ograniczenie mocy, słabo nie?

   "Malowana proszkowo aluminiowa konstrukcja" a da się inaczej malować aluminium? Jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo?

   aktywny miernik ciepła - są pasywne mierniki ciepła?

   kilkustopniowy system ochrony przed przepięciami (szczególnie przy mocniejszych drganiach i w warunkach podwyższonej wilgoci) - a dlaczego warunki podwyższonej wilgoci miałyby w przypadku poprawnie zabezpieczonej elektroniki wywołać przepięcie? To samo drgania?
   Czyli mam rozumieć, że zamiast zabezpieczyć elektronikę przed takim wpływem środowiskowym dołożono zabezpieczanie odcinające zasilania, jakby takie warunki wystąpiły? TO chyba słabo nie?
   • avatar
    kitamo
    1
    Jak cos ma napis HAMA to uciekać jak najdalej ;)
    • avatar
     darioz
     -3
     Taa! Koleś weź nie ściemniaj z tą jazdą po płaskiej jak stół powierzchni w galerii handlowej tylko wyjdź z tym na ulicę i pokaż jaki jesteś kozak na kostce brukowej albo na asfalcie z dziurami!
     • avatar
      termin
      0
      Jeżeli manta to tylko z dużymi 10 calowymi pompowanymi kołami, tym i wystające studzienki nie straszne.