Internet

HBO Max będzie drogim serwisem VOD, ale czy będzie też najlepszym?

przeczytasz w 2 min.

HBO GO istnieje i ma się dobrze, ale sieć pracuje nad czymś znacznie większym i – jak zapowiada – znacznie lepszym. Poznaliśmy konkretne informacje na temat usługi HBO Max. Drogiej, ale być może też najlepszej… 

Dlaczego cena HBO Max jest tak wysoka? Cóż, „to coś, czego jeszcze nie było”

To będzie najdroższy serwis VOD na rynku: za miesiąc korzystania z HBO Max zapłacimy 15 dolarów bez centa (czyli tyle, ile dziś kosztuje HBO Now, które zostanie zastąpione przez tę nowinkę). Cena ma mieć jednak swoje uzasadnienie – właściciele sieci zapowiadają, że nie jest to kolejny serwis jakich wiele (ma już zresztą w swoim katalogu HBO GO), lecz coś, czego dotąd na rynku nie było. 

Każdy ma znaleźć w tej ofercie coś dla siebie i mieć możliwość oglądania tego w maksymalnie komfortowych warunkach. Serwis ma być równie dobrze dostosowany do młodszych, jak i starszych widzów. 

HBO Max screen profile

Co zobaczymy w HBO Max? Katalog filmów i seriali ma być imponujący

Podobnie jak w przypadku innych serwisów streamingowych, kluczowa będzie biblioteka filmów i seriali. Podobnie też jak konkurencja HBO Max ma przyciągać abonentów tytułami na wyłączność. Łącznie w katalogu pojawi się ponad 10 000 godzin materiałów, a do tego dojdą jeszcze treści transmitowane na żywo.

Będzie to jedyne miejsce, by obejrzeć Przyjaciół, Doktora Who czy Teorię wielkiego podrywu, a także najnowsze odcinki Ulicy Sezamkowej i Looney Tunes. W katalogu pojawią się także takie seriale jak Rick and Morty czy South Park oraz najrozmaitsze produkcje znane z katalogu HBO.

HBO Max screen katalog

Bibliotekę usługi zasilą także filmy z DC Extended Universe (w tym Aquaman) oraz hity, takie jak Joker, Narodziny gwiazdy czy Detektyw Pikachu. Poszczególni wydawcy dostarczą też produkcje na wyłączność, tak zwane – Max Originals.

HBO Max screen dostawcy

Wśród zapowiedzianych nowości znajdują się między innymi: serial o Zielonej Latarni, Raised by Wolves (czyli seria sci-fi od samego Ridleya Scotta), film Bobbie Sue (za który odpowiada Gina Rodriguez), nowe seriale Elizabeth Banks, Issy Rae i Mindy Kaling oraz House of the Dragon, czyli 10-odcinkowy prequel Gry o tron. HBO zapowiada, że możemy liczyć na kilkadziesiąt tytułów rocznie 

HBO Max screen zoom

Na koniec pytanie najważniejsze: kiedy zadebiutuje usługa HBO Max? 

Otrzymaliśmy konkretną informację: HBO Max zadebiutuje w maju 2020 roku. W tym terminie usługa na pewno zostanie udostępniona w Stanach Zjednoczonych, jeśli zaś chodzi o pozostałe kraje, to na razie właściwie nic nie wiadomo. Niewykluczone (choć mało prawdopodobne), że premiera będzie równoczesna.

O globalnych planach HBO zresztą w ogóle mówi niewiele. Koncentruje się głównie na rynku amerykańskim i wiąże z nim olbrzymie nadzieje. Chce, by do 2024 roku z usługi Max korzystało 50 milionów osób w Stanach. Myślicie, że to w ogóle możliwe? Czy sami zamierzacie skorzystać z niej, jeśli tylko pojawi się w Polsce?

Źródło: HBO, The Verge

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  prycek
  6
  Będą treści w 4K i HDR czy nadal tylko HD i SDR? Bo jak na razie to HBO GO ma się do Netflixa jak maluch do mercedesa jeśli chodzi o jakość wizualną filmów.
  • avatar
   sn00p
   1
   Ja się zastanawiam czy nie zrezygnować z Netflix. W nowościach nuda i jakoś nie chce mi się nawet tego włączać :) Wolę Youtube od tych wszystkich "streamujących platform" :)
   • avatar
    Kenjiro
    0
    W Polsce można obejrzeć Teorię wielkiego podrywu na Netfliksie. Autor mógłby weryfikować informacje, a nie przepisywać newsa z USA, gdzie BBT jest niedostępne.

    Swoją drogą HBO Max w Polsce można kompletnie olać. Nie zwiększą swojego asortymentu względem HBO GO, a tylko cena pójdzie w górę.
    • avatar
     HardCorak
     0
     "Będzie to jedyne miejsce, by obejrzeć Przyjaciół, Doktora Who czy Teorię wielkiego podrywu, a także najnowsze odcinki Ulicy Sezamkowej i Looney Tunes"

     Nie zgodzę się z tym.
     • avatar
      Kiciulek
      0
      Ciekawe czy będzie to nadal pokaz rozmemłanych pikseli czy wreszcie obraz, który można wyświetlać na ekranach fullHD, nie wspomnę o telewizorach 4K.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       15USD/miesiąc, po przemnożeniu kursów daje to ok. 57zł jako VOD, podczas gdy kablówki w PL np. dla canal+ cena 59zł za transmisje online to norma, a jeszcze do opcji HBO trzeba dopłacić 20zł.
       tak więc czy HBO VOD jest najdroższe? no cóż, to jest mocno dyskusyjne.

       jeszcze porównajmy siłę nabywczą pieniądza. to co amerykaniec kupi za 15USD, to polak kupi za 15PLN. więc efektywnie, dla polaka miejscowe media są znacznie droższe i są większym obciążeniem dla budżetu domowego, niż dla amerykańca.