Karty graficzne

HIS planuje 1-slotowego Radeona RX 460 [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Firma HIS postanowiła wykorzystać potencjał Radeona RX 460, który zalicza się do wyjątkowo chłodnych konstrukcji.

Firma HIS planuje wprowadzić do oferty kolejną wersję karty graficznej Radeon RX 460 – tym razem będzie to 1-slotowa konstrukcja, która zmieści się do miniaturowych komputerów.

HIS Radeon RX 460 Slim-iCooler OC bazuje na układzie graficznym Polaris 11 z 896 procesorami strumieniowymi, którego taktowanie podniesiono do 1220 MHz (w trybie Boost). Oprócz tego na pokładzie znalazły się 4 GB pamięci GDDR5 128-bit o standardowej częstotliwości 7000 MHz.

Do chłodzenia karty wykorzystano krótkie, 1-slotowe chłodzenie z 50-milimetrowym wentylatorem (cooler działa w trybie półpasywnym, więc do 60 stopni Celsjusza pozostaje wyłączony). Na śledziu wyprowadzono po jednym wyjściu DVI, HDMI i DisplayPort, a wymagana energia jest doprowadzana bezpośrednio ze złącza PCI-Express (nie trzeba podłączać dodatkowego zasilania).

Nowa karta przez chwilę była widoczna na oficjalnej stronie producenta, ale później została usunięta. Nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie trafi do sprzedaży.

Aktualizacja 28.11.2016 10:50

Producent oficjalnie wprowadził do oferty dwie wersje karty Radeon RX 460 Slim-iCooler OC - z 2 GB oraz 4 GB pamięci wideo. Powyżej jeszcze galeria zdjęć 1-slotowego Radeona RX 460.

Źródło: TechPowerUp, inf. własna

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  1
  Wygląda jak by miał nieco ponad 1 slot
  • avatar
   daro7557
   1
   W sam raz do małego PC. Mi się podoba.
   • avatar
    daro7557
    1
    W sam raz do małego PC. Mi się podoba.
    • avatar
     wasptak
     -8
     Szrot karta ale gej-mingowego logo dla wielbicieli cs'a na monitorach crt w rozdzielczosci 800x600 (i koniecznie 500+ fps) nie mogło zabraknąć :)
     • avatar
      jakub1t
      0
      Do miniaturowych komputerów to raczej low profile i najlepiej jeden slot , a nie sam jeden slot .
      • avatar
       Himoto
       0
       Fajna karcioszka pod 1 slota, nie rozumiem świętej wojny w komentarzach, Karta jeśli ma się sprzedać to głównie w Targecie do komputerów z jednym śledziem pod GPU, a takich fakt u nas brak, ale spotkałem się już z kilkoma obudowami które właśnie zamiast mieć low-profile x2, miały 1 pełnego śledzia i za diabły nic więcej nie wsadzisz.

       Jeśli komuś zależy tylko na wydajności to nawet nie zajrzy do tematu o RX460, jeśli zaś ktoś szuka Low-profile to raczej powinien patrzeć na niedawno wydaną 1050. Tu za to mamy typowego 1 slotowca, jakich dawno nie było i właśnie tego teraz niektórym użytkownikom PC brakowało od kilku lat - karty wystarczającej na FHD i jednocześnie jedno-slotowej, bo wybaczcie ale z typowych 1 slotowych GPU na rynku to ten RX460 będzie chyba najmocniejszy [biorąc pod uwagę GPU w cenie do 200$], chyba że NV coś wypuści.
       • avatar
        nowak72
        0
        W sumie zawsze można zrobić kartę węższą lub krótszą (nawet GTX 1070 w wersji ITX) tyle że kosztem kultury pracy i/lub temperatury.
        Miałem kiedyś Radeona 3850 1-slotowego od Sapphire - karta dość głośna, ponad 80 stopni no i po paru latach padła.
        No i RX 460 to poziom wydajnościowy +/- R7 370, TDP trochę tylko mniejsze pomimo 28nm vs 14nm...