• benchmark.pl
 • Gry
 • Holyspirit: darmowa gra naśladująca Diablo dla Windows i Linux
Gry

Holyspirit: darmowa gra naśladująca Diablo dla Windows i Linux

przeczytasz w 2 min.

Sprawdź czy warto zagrać

Po premierze Diablo III emocje wciąż nieopadły, wiele osób w dalszym ciągu czeka na swój egzemplarz gry, inni zaś szukają wyzwań, bo to Diablo III za krótkie, za łatwe, albo bez klimatu. Niedługo na rynku ma pojawić się sequel gry Torchlight tworzony przez twórców Diablo II. Dlatego my, umilając wam oczekiwanie na Torchlight II lub szerszą dostępność Diablo III, pragniemy polecić grę Holyspirit.

Holyspirit jest darmową grą 3D z widokiem izomerycznym. Gra zawiera w sobie elementy hack'n'slash oraz action-RPG inspirowane i wykorzystujące wzorce znane z Diablo i Diablo II. Gra jest niezależną produkcją tworzoną przez francuskich deweloperów ze studia Alpha Arts.

gra holyspirit hash'n'slash diablo II

W Holyspirit gracz jako ożywiona dusza trafia do armii Boga. Celem jest oczyścić ziemię ze wszelkiego zła i chronić przed nim tych, którzy pozostali przy życiu. Do tego celu postać gracza otrzymała specjalne zdolności, aby wyciąć w pień całe hordy niemilców.

Holyspirit działa na podobnej zasadzie co seria Diablo, gracz wypełnia liczne zadania, wybija całe zastępy niekończących się hord przeciwników i dzięki temu zbiera cenne punkty doświadczenia, a wraz z każdym kolejnym poziomem rozdaje statystki oraz punkty umiejętności, aby ciągle ulepszać swoją postać. Prawda, że idea podobna do Diablo?

Na razie twórcy w ręce graczy oddali do wyboru dwie postacie wojownika nawiązującego do znanego z Diablo barbarzyńcy i maga jako nekromanty. Sama rozgrywka w Holyspirit w maksymalny sposób przypomina tą znaną z Diablo, zarówno mechanika walki jak i stopień trudności tworzą z gry idealne połączanie tego, co widzieliśmy w produkcji Blizzard North i grze Sacred.Gra zwiera mnóstwo znanych już w legendarnej produkcji opcji, ale również wprowadza nieco eksperymentalnych nowości. Gra może i nie imponuje grafiką, ale z drugiej strony nie wygląda źle - chociaż to subiektywna opinia. Dzięki temu i wielu innym elementom, grze nie można odmówić niepowtarzalnego klimatu jaki towarzyszył pierwszym dwóm rogatym produkcjom Blizzarda.

holyspirit wygląd gry mury miasta

Niezwykle cenioną przez graczy opcją jest funkcja (crafing) tworzenia broni, materiałów eksploatacyjnych, a nawet sojuszników takich jak chociażby golemy. Aby jednak tego dokonać, gracz musi zdobyć wymagane składniki, poprzez kupno, znalezienie lub zebranie z pokonanych wrogów.

holyspirit gra free open source pobierz download wygląd

Holyspirit oferuje tryb multiplayer, dzięki czemu nie będziemy skazani na samotną podróż po świecie gry. Mimo wszystko są również negatywne aspekty, a mianowicie gra jest wciąż w fazie tworzenia. Twórcy i rzesze graczy którzy mieli okazję już rozkoszować się produkcją zapewniają jednak, że jest w pełni grywalna, a drobne błędy czy też dalsze etapy gry oraz postacie będą dodawane w kolejnych aktualizacjach.

holyspirit gra wygląd walka cmentarz

Gra jest produkcją w pełni wolną i otwarto źródłową (open source) za której produkcję odpowiadają niezależni producenci, co może nie przysporzy grze dużo pozytywów aczkolwiek pozwala tworzyć grę bez nacisków i zgodnie z własną koncepcją oraz klimatem. Studio prosi o dotację na dalszy rozwój projektu, wpłat można dokonać na stronie alpha-arts.

holyspirit wygląd elementy

Gra jest obecnie dostępna w wersji językowej francuskiej oraz angielskiej i można ją uruchomić zarówno w systemie Windows jak i Linux. Dla obu systemów został przygotowany specjalny Launcher za pomocą którego możliwe będzie pobranie komponentów gry i ich automatyczną instalację oraz zmienianie ustawień gry. Holyspirit w wersji dla Linuksa oprócz Launchera można znaleźć na platformie cyfrowej dystrybucji gier Desura, bądź w przypadku problemów z dwiema pierwszymi opcjami dokonać instalacji ze źródeł.

Nie przedłużając sprawdźcie sami.

pobierz grę holyspirit download

Kliknij, aby pobrać grę Holyspirit

Więcej o grach:

Źródło: Holyspirit, UbuntuVibes, thetechlabs, osarena, moddb

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kobrar
  3
  "Po premierze Diablo III emocje wciąż nieopadły, wiele osób w dalszym ciągu czeka na swój egzemplarz gry"
  No nie wierzę, poważnie. Sam nic do tej gry nie mam i nie będę hejtował, ale pamiętam na Giermaszu jak gość chodził ze szczekaczką i tylko półżartem mówił końcowi kolejki, ze Diablo III jeszcze jest. Było, bo nikt go nie brał.
  • avatar
   Warmonger
   2
   Zastanawiam się tylko, po co. Ludzie, którzy grają w Diablo 2 od 12 lat, będą grać nadal. Ci, którzy nie grają, raczej się nie skuszą na grę w styku retro. Naśladowanie stylu graficznego Diablo mija się z celem, bo przecież grafikę można dziś zrobić dużo ładniejszą, a jeśli nam na niej nie zależy - zrobić ją mniejszym kosztem, choćby we Flashu :P
   • avatar
    dexiji
    1
    to powinno byc na androida:P
    • avatar
     freezoid
     1
     nie będę owijał w bawełnę... to wygląda źle
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      I tak zdecydanie lepszy od diablo 3, jest Titan Quest, ale w holyspirit sobie pogram.
      • avatar
       Konto usunięte
       -3
       Jak na darmowy projekt, szacun ale w moich oczach gra może rywalizować co najwyżej z świetną jak na swoje czasy drugą odsłoną Diablo
       • avatar
        Konto usunięte
        -4
        ooooooo


        dobre dobre :D
        • avatar
         Konto usunięte
         -4
         Takich klonow bez pojecia bedzie coraz wiecej, ale im wiecej tego lajna tym orginal bedzie mocniejszy bo roznice beda rosly. Naprawde te 50 dolcow to nie majatek i gra sie wielokrotnie odplaci bo ma wysoki poziom.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Robi wrażenie (jak na amatorski projekt). Aż mnie naszła ochota na Diablo II :D
          • avatar
           Bosman
           0
           Kicha, bo jak uruchamiam grę, to w menu głównym miast nazw opcji wszędzie wyświetla sie "ERROR" i o ile jakoś da się po tym poruszać, to pierwsza pozycja oznaczająca najprawdopodobniej "single player" wygląda na pustą. Oczywiście jak przystało na żabojadów brak obsługi angielskiego mimo możliwosci wyboru jezyka, nie mowiąc już o ich stronie.
           • avatar
            zomb6t
            0
            path of exile to też klon diablo i darmowy
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Ale nędza:/