• benchmark.pl
 • Netflix
 • House of Cards tworzy historię - pierwsza statuetka Emmy dla serialu internetowego
Wydarzenia

House of Cards tworzy historię - pierwsza statuetka Emmy dla serialu internetowego

przeczytasz w 1 min.

Po raz pierwszy serial internetowy otrzymał statuetkę Emmy. Nagroda za najlepszą reżyserię trafiła do Davida Fishera za 1. odcinek House of Cards.

House of Cards serial

Ludzie coraz częściej rezygnują z oglądania telewizji na rzecz internetu. Idąc tym tropem, firma Netflix zdecydowała się na stworzenie serialu, który następnie zostanie udostępniony wyłącznie na platformie internetowej (przynajmniej w rodzimych Stanach Zjednoczonych). Mowa tu o House of Cards, który zyskał sobie ogromną liczbę fanów i jak równy z równym walczy o popularność z telewizyjnymi hitami.

Podczas tegorocznej ceremonii wręczania nagród Emmy wydarzyło się coś, co możemy wręcz nazwać rewolucją. Otóż po raz pierwszy serial internetowy otrzymał taką statuetkę. Nagroda za najlepszą reżyserię trafiła do Davida Fishera za pierwszy odcinek serialu House of Cards. Cała ekipa otrzymała także dwie statuetki Creative Arts Emmy.

Autorzy serialu House of Cards – Netflix – zapowiadają, że nie zamierzają zwalniać tempa. Według wcześniejszych informacji chcą publikować pięć nowych produkcji rocznie na swojej internetowej platformie TV. Wśród nowych tytułów znajdziemy między innymi Turbo F.A.S.T. (serial dla dzieci) oraz serial science fiction twórców filmu Matrix – Sens8.

Nadchodzi więc to, co dla wielu wydaje się nieuniknione? Widzowie przekonują się do internetu, gdzie komfort oglądania jest znacznie większy niż w przypadku transmisji telewizyjnych. Twórcy z kolei dostarczają coraz więcej zawartości w tej właśnie formie. Statuetka Emmy dla House of Cards pokazuje natomiast, że produkcje internetowe prezentują już naprawdę wysoki poziom i nie ustępują serialom tworzonym przez ogromne światowe wytwórnie.

Netflix platforma

Źródło: Stuff, CNET, Mashable, Netflix

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hex3n
  3
  Rewelacyjny serial. Ciekawe jest to że Netflix dał cały pierwszy sezon tego samego dnia, zamiast kazać nam czekać tydzień na kolejny odcinek. Serial jest na bardzo wysokim poziomie. daje do myślenia..
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Serial wgniata w fotel - jak zwykle fantastyczna kreacja Kevina. Uwielbiam go.

   zwłaszcza (uwaga spoiler ! nie czytać dalej jak nie chcesz znać fabuły) kiedy morduje kolegów. Żonka też niczego sobie - umie się sprzeciwić mężusiowi nawet jeśli sprawa związana jest z przepchaniem ważnej ustawy.
   • avatar
    Kenjiro
    1
    Historia zatoczyła koło. Tak jak kiedyś "małe" telewizje kablowe zaczęły przodować w produkcji, tak teraz internetowe. Wkrótce telewizje urosną i zaczną zagrażać tym konwencjonalnym, po czym je pochłoną, odwrotu już nie ma.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     To ktoś jeszcze ogląda telewizje??