Aparaty cyfrowe

HP kończy z produkcją cyfrówek?

przeczytasz w 0 min.

Producent zdecydował, że wkrótce - najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2008 - zaprzestanie produkcji aparatów cyfrowych na rzecz innych, kluczowych dla firmy produktów. Nie czarujmy się, aparaty cyfrowe nigdy nie stanowiły najmocniejszej strony producenta. Jednak zmiany jakie poczyni Hewlett-Packard, nie oznaczają definitywnego zniknięcia z rynku aparatów sygnowanych marką HP.

Firma doszła do wniosku, że lepiej i zapewne taniej będzie, gdy produkcją cyfrówek zajmie się inny producent z którym HP podpiszę stosowną umowę na wytwarzanie urządzeń. Póki co trwają poszukiwania podwykonawcy, który podjąłby się nowego wyzwania pod szyldem Hewlett-Packard.

Wygląda na to, że HP przejął się najnowszymi wynikami sprzedaży aparatów cyfrowych, które podają, że produkty tej marki nie mieszczą się nawet w pierwsze piątce najlepiej sprzedających się marek. Producent liczy na to, że większy udział na rynku uda mu się wywalczyć oferując dodatkowe usługi związane z cyfrową fotografią. Domyślić można się, że chodzi o usługi poligraficzne, obróbkę cyfrowej fotografii i nie tylko.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!