Telefony

HP szuka ludzi do pracy nad NFC

przeczytasz w 1 min.

Near Field Communication (NFC) to technologia, która ostatnimi czasy zdobywa niesamowitą popularność. Jest to krótkozasięgowy standard komunikacji radiowej działający do 20 cm. Mówiąc wprost jest to nieco rozbudowana technologia wykorzystywana w kartach zbliżeniowych. Coraz więcej producentów zapowiadając swoje nowe smartfony wyposaża je właśnie w obsługę NFC, chociażby Nokia i jej N9.

Firma HP nie chciała jednak podążać utartymi przez innych ścieżkami i pracowała nad własną technologią, która w teorii miała przypominać NFC. Usługa ta miała nazywać się Touch-to-share, jednak firma najwidoczniej nie była zadowolona z efektów. W sieci pojawiły się bowiem oferty pracy dla osób, które mają doświadczenie w technologii NFC.

Urządzenia HP z technologią NFC

Do zadań przyszłych pracowników należeć by miało wdrożenie, testowanie oraz dalszy rozwój technologii w urządzeniach HP. Jacyś chętni?


Więcej o NFC:

Źródło: Engadget

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Spóźnili się, ja niestety wcześniej umówiłem się ze szwagrem na zalewanie posadzek. Pod sklepem widziałem z rana Ryśka i Kazika, może któryś z nich będzie chętny ;)
  • avatar
   Nalovp
   0
   Ja właśnie jestem w trakcie testów drukarki HP,ale już nie działa i "jeżeli całe przedsiębiorstwo tak funkcjonuje to brawo"