Laptopy

HP wymienia wadliwe przewody zasilające w laptopach - mogą doprowadzić do pożaru

przeczytasz w 1 min.

Problem ma dotyczyć ponad 6 milionów urządzeń HP i Compac.

HP LS-15 przewód zasilający

Firma HP rozpoczęła program wymiary wadliwych przewodów zasilających w swoich laptopach. Problem ma dotyczyć ponad 6 milionów urządzeń, a w najgorszym wypadku może on doprowadzić do poparzeń lub wybuchu pożaru.

Chodzi o przewód zasilający oznaczony symbolem LS-15, który był sprzedawany od września 2010 roku do czerwca 2012 roku wraz z laptopami HP i Compaq. Według szacunków, na rynek trafiło ponad 6 milionów takich urządzeń – 5,6 miliona do Stanów Zjednoczonych oraz około 400 tysięcy do Kanady.

Wadliwy przewód ma tendencję do przegrzewania się, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić do poparzeń lub wybuchu pożaru. Jeżeli zatem jesteście posiadaczami laptopa z kablem zasilającym o oznaczeniu LS-15, zachowajcie szczególną ostrożność.

HP LS-15 przewód zasilający   HP zasilacz
Do ładowania laptopa wymagane są dwa elementy - przewód zasilający (po lewej) oraz zasilacz (po prawej). Wadliwy jest tylko przewód i to on jest wymieniany przez producenta.

Producent rozpoczął program wymiany wadliwych przewodów, gdzie zobowiązał się do darmowego dostarczenia bezpiecznych sztuk. Szczegóły akcji znajdziecie na tej stronie.

Źródło: HP, PC World

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Jak widać nie dotyczy to naszego kontynentu. A znając życie, jak ktoś przytargał to tutaj to HP powie, że w innym państwie był kupiony kabla nie wymienimy :)
  I dodatkowo ładnie widać jak producenci żydzą na tym co dodają do urządzeń, kable robią na styk z możliwościami - przecież te 50W to można cieniutkimi kabelkami przetransportować, jak cienkie są w takim przypadku te przewody?
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   w US mają 110V a u nas 250, więc u nich prąd jest większy. jak dali kable na styk na 110V, to u nas te same wyrabiają się ze 100% zapasem.

   co do artykułu, gratuluję amatorszczyzny. na obu zdjęciach dwa zupełnie różne kable, bez opisu o co chodzi. przez to wprowadzacie ludzi w błąd, nawet jeśli ilustracje traktujecie jako poglądowe.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    I znowu ten HP z bublem. Poprzednie swoje tablety spezedawali za koszty produkcji, bo byly wadliwe, a teraz chinskie kable choinkowe. Co za balagan i wstyd. Apple ma swoje kabelki za 65zl do ladowarek i to jest jakosc!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ja mam kabel z tym oznaczeniem. Mój model to dv6-b60ew, zakupiony w RTVeuroAGD w czerwcu 2012r.
     • avatar
      cyferluu
      0
      Jezu co to jest compac? Ludzie ręce opadają. Rozumiem onet i pudelka ale w takim serwisie napisać coś takiego. Compaq! q na końcu. (KU)