• benchmark.pl
  • Mobile
  • HTC dokonuje rotacji na najwyższym szczeblu - producent ma teraz rozkwitnąć
Mobile

HTC dokonuje rotacji na najwyższym szczeblu - producent ma teraz rozkwitnąć

przeczytasz w 1 min.

Peter Chou, współzałożyciel HTC, stracił właśnie stanowisko CEO.

HTC logo

HTC zdaje się mieć ostatnio nieco lepiej niż jeszcze kilkanaście miesięcy temu, ale stwierdzenie, iż tajwańskiemu producentowi wiedzie się bardzo dobrze nie byłoby szczególnie trafne. Właśnie dlatego zdecydowano się na rotację na najwyższym szczeblu.

Peter Chou, współzałożyciel HTC, stracił właśnie stanowisko CEO. Dotychczasowy dyrektor generalny nie opuszcza jednak szeregów producenta, ale przenosi się do Laboratorim Rozwoju, gdzie zresztą będzie od teraz szefem. Cały czas pełnić powinien zatem ważną rolę, ale już z pewnością nie taką jak ostatnio.

Nową twarzą HTC została natomiast Cher Wang. To również jedna ze współzałożycielek firmy, która do tej pory pozostawała członkinią zarządu.

W kuluarach mówiło się o tego typu rotacji już od jakiegoś czasu. Pod adresem Petera Chou padały zarzuty o brak pomysłów na dalsze kierowanie firmą i tym samym marne perspektywy na lepsze jutro. Mówiąc dosłownie, nie dawał on szans na poprawę wyników finansowych, co będzie teraz głównym zadaniem Cher Wang. W najbliższych miesiącach przekonamy się, czy w związku z tym HTC zaskoczy nas jakimiś nowymi pomysłami.

HTC CEO

Źródło: gsmarena, en.mobi4all

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    3
    W AMD kobieta CEO, tutaj kolejna firma. Podziwiam bo to nie lekkie stanowisko. Szkoda, że u nas w rządzie nie zasiadła kobieta mająca choć trochę pojęcia co robi. :)