Mobile

Smartfon HTC EVO 3D w roli kamizelki kuloodpornej

przeczytasz w 1 min.

HTC EVO 3D nie należy do nowości, ale cały czas oferuje sensowne parametry i, jak się okazuje, z powodzeniem zastąpić może kamizelkę kuloodporną.

HTC EVO 3D smartfon kamizelka kuloodporna

Pamiętacie jeszcze smartfona HTC EVO 3D? Nie należy on już do nowości, ale cały czas oferuje dość sensowne parametry i, jak się okazuje, z powodzeniem zastąpić może... kamizelkę kuloodporną.

W ostatnim czasie sporo mówiło się o szkodliwym działaniu smartfonów. Słyszeliśmy przecież o Galaxy S III, który wybuchł raniąc 18-latkę czy Galaxy S 4, który zapalił się przy ładowaniu. Nieco później doszło do jeszcze tragicznego w skutkach zdarzenia z udziałem iPhone'a 5, który podczas ładowania śmiertelnie poraził prądem chińską użytkowniczkę. W płomieniach stanął też jeden z egzemplarzy HTC One X, ale teraz dowiadujemy się, że smartfony mogą również chronić życie użytkownika, a nie tylko mu zagrażać.

Kilka dni temu w miejscowości Winter Garden na Florydzie doszło do napadu na stację benzynową. Napastnik terroryzując obsługę bronią zażądał wydania pieniędzy, ale żaden z pracowników nie był w stanie otworzyć sejfu na tyle szybko, by usatysfakcjonowało to złodzieja. Cierpliwość skończyła mu się bardzo szybko, ponieważ po chwili oddał on strzał w kierunku jednego z pracowników i po krótkiej chwili uciekł.

Co ciekawe, pracownik przekonany był, że napastnik chybił. Gdy jednak z wewnętrznej kieszeni swojego stroju wyciągnął smartfona okazało się, że strzał był jak najbardziej celny i prawdopodobnie to właśnie HTC EVO 3D uratował mu życie.

HTC EVO 3D smartfon strzelanina

Historia zakończyłaby się jeszcze przyjemniej, gdyby udało się zatrzymać napastnika. Niestety ten uciekł i co gorsza do tej pory nie został on znaleziony przez policję.

Źródło: phonearena

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  VEN1963
  17
  no i fajna reklama dla firmy że robią pancerne smartfony:-) ale tak na poważnie ciekawe na ile powstrzymała kulę bateria a na ile szkło gorilla ?
  • avatar
   Konto usunięte
   8
   Kolo miał farta i to dużego! jak by włożył telefon odwrotnie tam gdzie nie ma baterii pewnie by przeszła. Dwa ze musiał byc to mały kaliber a nie desert eagle. Niemnie jednak fart
   • avatar
    Michur
    6
    Miał farta, teraz HTC w ramach podziękowań za taką reklamę powinno dać mu nowego One.
    • avatar
     Konto usunięte
     5
     To bateria powstrzymała pocisk nie gorilla...
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      a ja stawiam na aluminiową obudowe :)
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       To nie pierwszy raz kiedy HTC robi za kamizelkę kuloodporną

       http://www.androidcentral.com/htc-android-battery-saves-valet-drivers-life-after-stopping-bullet-fired-him
       • avatar
        Makkk
        0
        Mam ten telefon już prawie 2 lata i jedynym jego mankamentem jest mała pojemność pamięci wewnętrznej, przez co często mam problem z aktualizacją aplikacji z powodu braku miejsca...

        Ale fakt, jest całkiem pancerny, upadł mi kilka razy i nic złego się nie stało :D
        • avatar
         Wiscoo
         -1
         Ale fart - z drugiej strony ciekawe, że tak uszkodzona bateria się nie zapaliła, skoro wszystkie inne tak fajnie płoną.:P
         • avatar
          Konto usunięte
          -1
          Niezłe bajki.
          Przecież jak pocisk zostanie zatrzymany przez kamizelkę kuloodporną z ogromnej prędkości do zera na odległości krótszej niż kilka cm to nie ma fizycznej możliwości aby tego nie odczuć na ciele. Jest to taka siła, że człowieka może przewrócić.
          Chłop nie dość, że nie poczuł to jeszcze telefon zatrzymał pocisk hahaha.
          Nie bo "penkne"
          • avatar
           Konto usunięte
           -3
           kurde smiech poprosru wszedzie i nakazdym kroku widzi sie teraz reklamy, rekalama dla firmy no i prezydent ugryzl jabloko bo chcial i zaraz reklama dla firmy, reklamy i reklamy :/
           • avatar
            romisz
            -3
            pewnie to nie była prawdziwa broń tylko wiatrówka... wątpię czy telefon byłby wstanie zatrzymać kule...