Telefony

HTC kupuje firmę One & Co

przeczytasz w 1 min.

Zajmująca się wzornictwem firma One & Co trafia pod skrzydła HTC. Producent kupił ją, ponieważ chce produkować możliwie najładniejsze telefony.

HTC opracowało telefon G1, czyli pierwszy smartphone działający pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. G1 nie należy do najładniejszych telefonów na rynku i nic dziwnego, że korporacja doszła do wniosku, iż powinna zakupić mniejszą firmę specjalizującą się w projektowaniu ładnych, nowoczesnych urządzeń.

Horace Luke, Chief Innovation Officer w HTC, wyjawił że zakup firmy One & Co był nieprzypadkowy, ponieważ HTC miało już okazję korzystać z usług tego przedsiębiorstwa. Ponadto Luke twierdzi, że One & Co charakteryzuje się naprawdę świeżymi pomysłami, które da się przemienić w telefon lub inny sprzęt komputerowy – krótko mówiąc, jest bardzo dobra w tym, czym zajmuje się na co dzień.

One & Co ma już ponad dziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu przeróżnych produktów, a jej klientami były takie koncerny jak Microsoft, Sony, Plantronics oraz wspomniany HTC. Smartphone HTC Touch Diamond, cechujący się świetnym i przyciągającym wzrok wyglądem, a do tego oferujący odpowiednią funkcjonalność, jest dziełem One & Co. To właśnie designerska firma One & Co stoi za nietypową prezencją Diamonda.


HTC Touch Diamond (Fot. Tom’s Guide.com)

Tak więc w przyszłości możemy spodziewać się wielu świetnie wyglądających urządzeń marki HTC. Niewykluczone też, że telefon G1 doczeka się swojego rodzaju aktualizacji i na rynku pojawi się odświeżona, ładniejsza wersja.

Często zdarza się, że wielkie koncerny sięgają po pomoc niezależnych firm, płacąc im za odpowiednie usługi. W branży komputerowej ma to miejsce głównie wtedy, gdy chodzi o zaprojektowanie ładnych obudów – nie wszystkie korporacje zatrudniają ludzi zajmujących się wzornictwem. Wielokrotnie ważniejsi się inżynierowie, którzy pomogą przy opracowaniu odpowiednio dobrych podzespołów komputerowych, nie zaś ludzie potrafiący się wykazać kreatywnością przy projektowaniu wyglądu danego produktu.

Źródło: Tom’s Guide.com

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!