Smartfony

Smartfon HTC One sprzedany już w około 5 milionach egzemplarzy

przeczytasz w 2 min.

Firma HTC według informacji WSJ sprzedała już 5 mln sztuk smartfona HTC One.

htc one smartfon wygląd 5 mln sprzedanych egzemplarzy

Od jakiegoś czasu głośno jest o problemach firmy HTC, zarówno tych finansowych, jak i związanych z nowym smartfonem HTC One, który boryka się z problemem ograniczonej produkcji, która znacząco ogranicza sprzedaż. Mimo wszystko, według ostatnich informacji producentowi udało się sprzedać około 5 milionów sztuk HTC One – co stanowi dobry rezultat biorąc pod uwagę ostatnie problemy.

Według informacji, jakie przekazuje prestiżowe i wiarygodne źródło The Wall Street Journal powołujące się przy tym na bezpośrednie informacje od producenta, firma HTC sprzedała 5 milionów egzemplarzy smartfona One. Chociaż osiągnięty wynik sprzedaży nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony opinii publicznej, to jednak jego osiągnięcie jest wielce prawdopodobne.

Pięć milionów sprzedanych egzemplarzy smartfona HTC One jest z całą pewnością dobrym osiągnięciem, jednak jeżeli skonfrontujemy go do wyników notowanych przez Samsunga Galaxy S4, to już tak kolorowo nie jest. Konkurencyjny produkt firmy Samsung na sprzedaż 6 mln sztuk potrzebował zaledwie dwóch tygodni, niedawno zaś poinformowano, że po miesiącu sprzedaży Galaxy S4 przekroczył barierę 10 mln sprzedanych egzemplarzy.

Z łatwością można więc dostrzec, że wyniki Samsunga są lepsze niż HTC. Mimo wszystko wyników HTC One nie można określić mianem nie najlepszych, wystarczy spojrzeć na sprzedaż smartfona Sony Xperia Z, który w niespełna dwa miesiące wypracował sobie 4 mln stuk.

htc one smartfon wygląd sprzedaż 5 mln sztuk

Sprzedaż HTC One trzeba zaliczyć raczej do sukcesów, gdyż mimo niesprzyjających warunków i problemów z dostarczaniem części niezbędnych do produkcji, udało się osiągnąć rezultat bardzo podobny do osiągniętego przez topowy produkt konkurencji spod szyldu Sony. Co prawda nie udało się nawiązać walki z Galaxy S4, gdyż konkurencja w postaci Samsunga po prostu odjechała.

Jakby jednak nie patrzeć sprzedaż HTC One dopiero się rozkręca, smartfon pojawił się m.in. w Wielkiej Brytanii i Niemczech pod koniec marca, natomiast w USA, Chinach i innych ważnych rynkach dopiero pod koniec kwietnia i to w limitowanej ilości. Swoją drogą ciekawe jak wyglądała by sprzedaż HTC One, gdyby nie problemy z dostępnością smartfonów?

Źródło: WSJ, Androidauthority, TheVerge, Cnet,

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PLKillaz
  17
  Niestety większość woli plastikową zabaweczkę szajsunga, niż porządny smartphone jakim jest One.
  • avatar
   remi.88
   4
   I dobrze mam nadzieje ze HTC w koncu zanotuje dobry zysk i zafunduje nam w przyszlosci rownie udane produkty, oby tylko poprawili dostepnosc aktualizacji na swoje urzadzenia bo to troche kuleje i nie bede mial sie do czego przyczepic. Tak czy owak ja swojego czarnego ONE nie zamierzam zmieniac przrz kolejne 2 lata.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Wybrałem Zke, ale faktycznie gdybym miał do wyboru tylko One i szajsa to jasne, że wziąłbym One :)
    • avatar
     Dragonik
     1
     no cóż plastik zawsze szybciej płynie z prądem
     • avatar
      tomangelo
      0
      W przypadku Samsunga to nie dziwne, że osiąga taką sprzedaż. Smartfony z serii Galaxy Sx są często kupowane w ciemno, to jest już po prostu wyrobiona marka. HTC One sprzedaje się podobnie do Xperii, która też jest lepiej znana, a i marketing jest bardziej na plus u Sony. Sądzę więc, że HTC powinien skupić się na budowaniu marki, HTC One w moim odczuciu może nawiązywać równą walkę z Galaxy S4, jednak brak rozpoznawalności marki (oraz negatywne wspomnienia co do aktualizacji oprogramowania wśród rozpoznających) hamuje sprzedać.