Mobile

HTC opublikowało wyniki finansowe - nie ma się czym chwalić

przeczytasz w 1 min.

HTC po raz kolejny zanotowało stratę operacyjną i to na naprawdę sporym poziomie.

HTC opublikowało najnowsze dane koncentrujące się na kondycji finansowej firmy. Tajwańczycy nie mają niestety powodów do radości i wypada zapytać tylko, czy kogokolwiek to jeszcze dziwi?

Przez pierwsze trzy miesiące tego roku (Q1 2016) HTC udało się wygenerować przychód na poziomie 457 milionów dolarów. Dużo to czy mało? Bardzo mało, nawet jak na „standardy” HTC. Dość powiedzieć, że w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku wynik jest o aż 64% gorszy.

Wszystko wygląda tym bardziej niepokojąco, że mimo przychodu mówić należy o odnotowaniu starty operacyjnej na poziomie około 145 milionów dolarów.

HTC wyniki finansowe

To już 4 z rzędu beznadziejny pod względem finansów kwartał HTC. Tym bardziej zaskakujący może wydawać się optymizm Tajwańczyków. Tym razem w poprawie sytuacji pomóc ma sprzedaż HTC 10 oraz HTC Vive.

Źródło: luxsure, phonearena

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  2
  Zarządzających firmą zwolniłbym w trybie pilnym.
  Nie mam pojęcia na czym opierają swój optymizm na przyszłość - stosunkowo drogie i przeciętne na tle konkurencji nowe modele nie sprawią, że ludzie nagle rzucą się masowo do zakupów.
  HTC moim zdaniem nie jest już marką, którą ludzie kupowaliby wyłącznie dla logo na telefonie - wyniki finansowe dobitnie to pokazują, a i konkurencja jest dużo większa niż parę lat temu.
  Będziemy nadal czytać newsy o złej sytuacji HTC w następnych kwartałach - pytanie jak długo?
  • avatar
   Yolo666
   0
   457 dolarów? To nawet ja generuje większy
   • avatar
    q3aki
    0
    firma delikatnie sie zagubila w swojej podrozy