• benchmark.pl
 • Foto
 • Czy tak będzie wyglądać pierwsza sportowa kamera marki HTC? - zdjęcia
Foto

Czy tak będzie wyglądać pierwsza sportowa kamera marki HTC? - zdjęcia

przeczytasz w 1 min.

HTC próbuje sił na ciekawym, ale trudnym rynku kamer sportowych. Czy powiedzie się mu lepiej niż w przypadku fotograficznych smartfonów?

HTC RECamera

Firma HTC jest bardzo oddana tematyce fotografii smartfonowej. Widać to na każdym kroku, gdy producent podkreśla zalety swoich urządzeń, informuje o nowatorskich technologiach z ultrapikselami na czele. Nie wszystkie z technologii HTC sprawują się tak jak zapowiadano, przynajmniej z perspektywy smartfonowego fotografa oceniającego działanie aparatów we flagowych smartfonach HTC One i jakość wykonywanych zdjęć. Tajwański koncern postanowił spróbować sił na nowym dla niego rynku - kamer sportowych. Już od kilku dni wiemy, że na początku października zadebiutuje pierwsza kamera tego typu z logo HTC. Dotychczas wiedzieliśmy, że prawdopodobnie ma mieć 16 Mpix i będzie to produkt o wysokiej odporności na trudne warunki pracy. Teraz do tej informacji możemy dodać obrazki pokazujące prawdopodobny wygląd kamery HTC RECamera (taką ma mieć nazwę).

Wraz z kamerą opracowanywane jest także oprogramowanie, które pozwala sterować kamerą za pomocą smartfona.

Zdjęcia pokazują urządzenie z obiektywem osadzonym na tubusie, którego zakończenie jest wygięte w kształt przypominający niewielki peryskop. Pomijamy kwestię materiałów, z których wykonano tubus i korpus RECamera, bo tutaj możemy jedynie spekulować. Można jednak zastanowić się, dlaczego HTC zaplanowało taki wygląd urządzenia. Czy tylko po to by wyróżnić się od innych dostępnych w sprzedaży kamer, czyli pudełkowatego, ale bardzo praktycznego GoPro lub mających kształ tubusa kamer iON? A może po to by zapewnić większą wygodę korzystania, montażu lub udostępnić oryginalne funkcje? Miejmy nadzieję, że nie skończy się tylko na pięknych słowach i tajemniczo brzmiących określeniach zastosowanych dla opisu wykorzystanych w kamerze technologii.

HTC RECamera zbliżenie

Ostateczną odpowiedź poznamy prawdopodobnie 8 października, bo na ten właśnie dzień HTC zaplanował konferencję w Nowym Jorku.

Źródło: theverge

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Co to u licha jest?
  • avatar
   Dizzy
   0
   Lepiej HTC by pokazało jak będzie wyglądał nowy nexus 9 a nie jakaś tam kamera ;)
   • avatar
    Marek88
    -1
    Jeśli będzie tak wyglądała, to kupią ją tylko amatorzy.
    Nikt z doświadczeniem jej nie kupi, bo jest niebezpieczna.
    Przy wywrotce wystające "patyk" może uszkodzić ciało.
    Do Downhillingu bym nie założył.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     310 desire oprocz beznadziejnego aparatu i braku latarki oraz kiepskiego ekranu , jest mega szybki i radio po wifi dziala 22 h , idealny tel do pracy , a ci co im sie nie podoba niech pracuja z iphonem w kieszeni ...
     • avatar
      Dragonik
      -2
      Na pewno nie itoy
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       amelinowy peryskop