Sprzęt do gier

Gogle HTC Vive Pro - bardziej komfortowa rzeczywistość wirtualna

przeczytasz w 1 min.

Popularne gogle VR doczekały się nowej, ulepszonej wersji. W czym HTC Vive Pro mają być lepsze od podstawowej edycji?

Spora aktualizacja – tak można określić Vive Pro, a więc nowe gogle VR od HTC. Nie jest to bowiem druga generacja tego gadżetu, a jedynie ulepszona wersja.

Zaprezentowane podczas CES 2018 HTC Vive Pro pozwolą doświadczyć rzeczywistości wirtualnej w bardziej komfortowych warunkach i w nieco wyższej rozdzielczości, bo 2880x1600 pikseli (podczas gdy w oryginale mieliśmy do czynienia z 2160x1200). Gogle mają też zintegrowane słuchawki obsługujące dźwięk 3D, co powinno dawać jeszcze lepsze wrażenia z przebywania w innych światach.

Co warto podkreślić, ci którzy mają już podstawową wersję gogli, będą mogli kupić sam gadżet, bez zestawu śledzącego ruchy. Pod tym względem zachowana została bowiem wsteczna kompatybilność. A dlaczego w ogóle producent nie zdecydował się na wypuszczenie nowej generacji? Wytłumaczył, że nie ma to sensu tak długo, jak karty graficzne nie będą w stanie zapewnić 90 klatek na sekundę w rzeczywistości wirtualnej.

Oprócz samych gogli firma HTC zaprezentowała również bezprzewodowy adapter dla Vive o pomysłowej nazwie: Vive Wireless Adapter. Akcesorium wykorzystuje technologię Intel WiGig i pozwala uwolnić się od przewodów. Jego cena (podobnie jak Vive Pro) nie jest znana.

Źródło: HTC, Engadget

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  2
  Mogliście dodać więcej info o zmianach, jak przesuniecie środka ciężkości, waga i co dla mnie najważniejsze lepsze soczewki które beda lepiej współpracowały z "normalnymi" okularami oraz nie beda powodowały rozmazanego obrazu w rogach.

  Mam 3 pytana po tej konferencji:
  - Kiedy?
  - Ile?
  - Bedze sprzedawany z nowymi czy starymi kontrolerami?
  • avatar
   HomeAudio
   2
   Nie ma sensu aby osoby posiadające HTC Vive lub Oculus Rift'a przesiadały się na HTC Vive Pro... ale dla osób które kupują nowy sprzęt - naprawdę bardzo dobry news.

   BTW: ....ale HTC powinno zatrudnić jakichś lepszych ludzi od designu.... :/ :/ :/