Mobile

HTC wylądowało na dnie - Google może to wykorzystać

przeczytasz w 1 min.

W sierpniu tego roku HTC zanotowało najmniejsze przychody od 13 lat. Być może dział smartfonów sprzedany zostanie Google.

O tym, że HTC nie radzi sobie najlepiej na rynku smartfonów słyszmy od wielu miesięcy. Pojawiały się nawet doniesienia, że tajwański producent zakończy działalność na polu tego typu urządzeń, ale jak do tej pory nic takiego się nie wydarzyło. Być może wkrótce się to jednak zmieni.

Wedle najnowszych informacji Commercial Times, pojawił się chętny na przejęcie działu smartfonów HTC. I mowa o nie byle jakiej firmie, a Google. Finanse zapewne nie byłyby tutaj problemem. Warto też dodać, że HTC i Google współpracowały przy okazji zeszłorocznego Google Pixel i tegorocznego Google Pixel 2.

Zdaniem wspomnianego źródła negocjacje są bardzo zaawansowane i do wyjaśnienia pozostała tylko jedna główna kwestia. Google może bowiem całkowicie przejąć smartfony HTC, albo zostać „strategicznym partnerem” Tajwańczyków.

I czy rzeczywiście trafne jest stwierdzenie, że HTC wylądowało na dnie? Oceńcie sami, ale weźcie pod uwagę fakt, że w sierpniu tego roku HTC zanotowało najmniejsze przychody od 13 lat. W stosunku rok do roku (porównując sierpień 2016 i sierpień 2017) spadek przychodów jest ogromny - 54,3%. I w tym miejscu wypada zaznaczyć, że nie są to przypuszczenia, ale dane ujawnione przez samego producenta.

HTC finanse

I można powiedzieć tylko jedno, szkoda. Być może swojego czasu Tajwańczycy błądzili, ale ostatnio przygotowywali naprawdę udane smartfony, czego najlepszym przykładem najnowszy flagowiec HTC U11.

Źródło: Commercial Times, htc

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Przedsiębiorstwo zapewne podzieli los Motoroli. Kiedyś dobre jakościowo telefony a teraz kawałek miernej jakości plastiku i szkła a telefony nastawione tylko na stosunek specyfikacja/cena.
  • avatar
   dziks
   2
   Calkowity spadek dochodow YoY to -14.43%. Nie wprowadzajcie ludzi w blad podajac wartosc dla tylko jednego wybranego miesiaca, bo w ten sposob mozna powiedziec, ze firma ma sie swietnie odnotowujac przyrost dochodow MoM w marcu ponad 25%!
   • avatar
    KENJI512
    0
    Trzymam kciuki za HTC, bardzo dobra firma! :)
    • avatar
     kokosnh
     -1
     niektórzy znają HTC tylko z wysokich cen, a to jest firma która wprowadziła wiele ciekawych rozwiązań do smartfonów, oraz jej produkty były naprawdę dobrej jakości i dobrze wyposażone, nawet w średnim segmencie.
     • avatar
      festin
      0
      Strategiczny partner byłby najlepszy - i poproszę model ze stockowym andkiem. Stockowy system i najbardziej muzycze smartfony na rynku to jest to - jeszcze, żeby wrócili do standardó wyglądu z czasów m8, kiedy właściwie był to najładniejszy telefon.. meh. Trzymam kciuki.
      • avatar
       Dudi4Fr
       0
       Szkoda HTC, robili świetne telefony. Miałem ich G1 (Dream) Hero, Legend, Desire HD, EVO 3D i One X. Potem coś się stało, ich produkty przestały być tak innowacyjne a ceny poszły ostro w górę.

       PS

       To by znaczyło za razem że Google przejmie część HTC odpowiadającą Vive?