Smartfony

Katastrofalne wyniki finansowe HTC - zyski tajwańskiego producenta spadły o 98%

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
32 komentarze Dyskutuj z nami

Firma HTC już od dłuższego czasu nie radzi sobie najlepiej. Mało kto mógł jednak sądzić, że sytuacja finansowa tego producenta jest aż tak tragiczna.

HTC wyniki finansowe pierwszy kwartał

Firma HTC już od dłuższego czasu nie radzi sobie najlepiej. Mało kto mógł jednak sądzić, że sytuacja finansowa tego producenta jest aż tak tragiczna. Innymi słowami określić jej bowiem na obecną chwilę nie można.

Tajwański producent podał właśnie do wiadomości publicznej swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku. Przychód za tenże okres wyniósł 1,45 miliarda dolarów, co przełożyło się na 2,85 miliona dolarów zysku.

Liczby te same w sobie nie mówią nam wiele o kondycji firmy. Gdy jednak porównamy najnowsze wyniki z tymi, jakie HTC osiągnęło dokładnie rok temu widać, w jak dramatycznej sytuacji się ono znalazło. Przychód za pierwszy kwartał 2012 roku wyniósł bowiem 2,3 miliarda dolarów, a zyski aż 152 miliony dolarów. W ciągu roku zyski HTC spadły zatem o, uwaga, 98%, a obecny wynik jest najgorszym od 2004 roku.

Peter Chou, CEO HTC, pozostaje jednak optymistą i oczekuje znaczącego wzrostu przychodów w kolejnym kwartale. Swoje nadzieje pokłada w smartfonie One, którego sprzedaż, po początkowych problemach wynikających z przedłużającej się produkcji, ma ruszyć już pełną parą i tym samym podreperować budżet producenta.

Źródło: neowin, androidpolice

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  mi sie nie podoba wich ostatnich modelach to że brak slotów na krarty SD oraz niewymienne akumulatory, obudowy też mają raczej monotematyczne... teraz ten hTc ONE mi sie podoba, wreszczie jakis powiew świeżosci
  19
 • avatar
  Konto usunięte
  no cóż, bywa
  15
 • avatar
  marcszcz
  Nie ma straty, to gdzie ta katastrofa?
  10
 • avatar
  loctor
  To dobrze ze zyski HTC sięgneły dna i powinno to okresowo "dotykać" każdą duża firmę, choć niestety za to że sytuacja z produktami się nie zmieni to nasza, konsumentów wina.
  Powinno być tak że przy takim spadku firma powinna iść po rozum do głowy i pomyśleć o konkurencyjności czyli: obniżyć ceny (marżę za logo), zacząć wydawać wreszcie aktualizację, przestać blokować bootloadery (szczególnie HTC) tym samym dać większa swobodę developerom niezależnym (XDA), popracować nad designem itd itp.
  Tak czytam te wasze komentarze i dochodzę do wniosku, że wy tego wszystkiego co wypisałem wyżej wcale nie chcecie. Chcecie natomiast lepszego marketingu, żeby was skuteczniej oszukiwano i nabijano w butelki i dalszej bezsensownej wojny na rdzenie, megaherce, megapixele itd itp. Nic dziwnego, że sytuacja na rynku smartfonów jest taka jaka jest czyli za byle gówno płaci się krocie, design stoi w miejscu, aktualizacji prawie nie ma (wyjątkiem Nexusy, które mają za to inne minusy) a jak już się jakaś z wielką łachą zrobiona pojawi to się okazuje że się do niczego nie nadaje. No coż...Jacy konsumenci taki rynek...
 • avatar
  Konto usunięte
  HTC Mozart, jakość wykonania wgniata każdą lumię do jądra ziemi i jest przy tym dużo tańszy. Coraz trudniej dostępny na allegro.
 • avatar
  SoundsGreat
  No proszę. A ktoś wgl pamięta, że One X pod względem samej wydajności mierzonej był mocniejszy od S3? Tylko S3 widziałem nawet w polskiej telewizji, a HTC co najwyżej w reklamie Plusa czy innej ery.
 • avatar
  sosenka
  heh to dopiero Zycie, latwo nie jest i napewno latwiej nie bedzie coz powodzeniab htc
 • avatar
  Konto usunięte
  Słowo katastrofalne rezerwujecie wyniki dla zysku HTC, to jakim słowem określacie wyniki AMD?
 • avatar
  Konto usunięte
  Miałem w życiu jeden telefon HTC. Nigdy więcej.
 • avatar
  Xaros
  Po prostu za dużo apple w HTC.
 • avatar
  Michur
  Nie ma takiej tragedii jak sugeruje tytuł. Rynek jest trudny i poza Samsungiem i Apple wększość dokłada do interesu. Poza tym Htc jest na przełomie wprowadzania kluczowych modeli które zbierają pochlebne opinie. Firma wyciągnęła także wnioski ze słabego marketingu oraz nielogicznego nazewnictwa modeli. Jestem przekonany że Htc zamknie rok na sporym plusie.
 • avatar
  DiamentoKWZ
  Może dużo inwestowali w ostatnim roku. W chorym kapitalizmie spadek przychodów oznacza stratę...
  -1
 • avatar
  malyedgar
  Ja miałem HTC Desire Z i złego słowa o nim nie powiem. Już czwarty rok żyje i bez problemu działa ;)