• benchmark.pl
 • Mobile
 • Huawei awansuje w rankingu najbardziej wartościowych marek według Forbesa
Mobile

Huawei awansuje w rankingu najbardziej wartościowych marek według Forbesa

przeczytasz w 1 min.

W ostatnich miesiącach Huawei ma wiele powodów do zadowolenia. Cieszy się bowiem coraz większą renomą, a co najważniejsze idzie to w parze z doskonałą sprzedażą smartfonów.

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy, iż wedle danych z kwietnia, Huawei został najpopularniejszym producentem smartfonów na naszym rynku. Powodów do zadowolenia wciąż przybywa, Huawei zajęło 79. pozycję w tegorocznej edycji rankingu najbardziej wartościowych marek według magazynu Forbes.

Wartość firmy oszacowano na 8,4 mld USD. Warto w tym miejscu odnotować, iż jest to wzrost o 15% (o 1,1 mld USD) w stosunku rok do roku. Huawei zadebiutowało w omawianym rankingu w zeszłym roku zajmując 88. miejsce. Wypada też zaznaczyć, iż jest to jedyna chińska firma występującą w tym prestiżowym zestawieniu.

A skoro już się chwalić, to na całego. Dowiadujemy się w związku z tym, iż Huawei zajęło 70. miejsce w "TOP100" (zestawienie najbardziej prestiżowych marek Interbrand wydane we wrześniu 2017 roku). Brand Finance przyznało z kolei Huawei 25. miejsce w raporcie "Global TOP 500 Brands Values in 2018" (luty 2018 roku).

Wedle producenta, zbiera on teraz owoce wieloletnich inwestycji w badania i rozwój, dzięki którym jest w stanie zapewnić szeroką gamę zróżnicowanych i innowacyjnych produktów. Największe znaczenie mają oczywiście smartfony, które cieszą się wielką popularnością. Statystyki dotyczące ich sprzedaży faktycznie potwierdzają, że klienci coraz chętniej decydują się na modele z logo Huawei.

Źródło: Huawei

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  3
  I co w związku z tym? S9 ma rywala w postaci P20. P20 Pro porównuj do S9+, gdzie Samsung wypada ze swoją ceną komicznie.
  • avatar
   Gatts-25
   2
   Nie ma się czemu dziwić bo sprzedają swój towar PREMIUM CLASS po tańszej cenie niż Samsung.O Apple nie ma co nawet wspominać bo każda rozgarnięta osoba mająca przed oczyma parametry telefonu oraz obmacując go palcami zauważy ,że "Jabłka" nawet pod uwagę nie da się brać.
   • avatar
    Dragonik
    2
    W porównaniu do starszych modeli huaweia to te ceny p20 i p20pro niewiele się różnią od innych telefonów.
    • avatar
     Dragonik
     -1
     Ja wiem czy niżej niż samsung? skoro S9 kosztuje tyle samo co P20pro.
     • avatar
      system
      0
      Ogólnie to nic dziwnego że w naszym kraju tak się ta marka wybiła, dużo abonentów kupuje telefony u operatora, ceny średnich modeli przystępne i sprzęt ładny i ogólnie wart. Każdy znajdzie coś dla siebie.