Akcesoria do telefonów

Huawei Watch po aktualizacji zdecydowanie bardziej funkcjonalny

przeczytasz w 1 min.

Dzięki nowej wersji oprogramowania, Huawei Watch będzie wstanie wykorzystać wbudowany głośnik.

Huawei Watch

Niektórzy są zdania, że aktualizacje oprogramowania tak naprawdę nie są w stanie znacząco zwiększyć funkcjonalności urządzeń. Przykład Huawei Watch pokazuje jednak, że tego typu podejście do sprawy nie jest do końca słuszne.

Producent jest obecnie w trakcie prac nad kolejną łatką, która wydaje się naprawdę istotna. Huawei Watch doczeka się bowiem wsparcia dla głośnika, dzięki czemu użytkownicy otrzymają szasnę chociażby na prowadzenie rozmów głosowych czy odtwarzanie muzyki bez pomocy smartfona.

Wyjaśnić wypada krótko, iż smartwatch od samego początku był w głośnik wyposażony, ale Android Wear długo nie pozwalał z tego korzystać. Zmieniło się to dopiero ostatnio i Huawei postanowiło zrobić z tego pożytek. Tym samym okazało się, że implementacja bezużytecznego wcześniej głośnika okazała się bardzo opłacalna.

Obecnie nowa wersja oprogramowania dostępna jest jedynie dla wybranych. Wkrótce testy mają się jednak zakończyć i wtedy ruszyć powinien proces wdrażania finalnej wersji aktualizacji.

Poniżej zobaczyć możecie, iż już teraz wszystko zdaje się działać bardzo dobrze. Więcej informacji na temat smartwatcha znajdziecie w naszym teście Huawei Watch.


Źródło: consumer.huawei, droid-life, youtube - ThirdTimeCaller

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!