Mobile

Hugo Barra opuszcza Xiaomi

przeczytasz w 1 min.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli Xiaomi zdecydował się opuścić szeregi chińskiego producenta i powrócić do USA.

Xiaomi stało się w ostatnich latach bardzo dobrze rozpoznawalną marką i jednocześnie jednym z najpoważniejszych graczy na rynku mobilnym. Nie ulega wątpliwości, że jednym z współtwórców sukcesu chińskiego producenta był Hugo Barra. Był, ponieważ właśnie ogłosił swoje odejście.

Niezwykle owocna współpraca trwała około 3,5 roku. Hugo Barra pełnił w tym czasie rolę rzecznika prasowego, a ostatnio wiceprezesa Xiaomi i nie będzie przesadą stwierdzenie, iż był twarzą firmy. Wedle wielu opinii bez niego Xiaomi nie rozwinęłoby (przynajmniej nie tak bardzo) skrzydeł i nie zdecydowało się na wyjście poza rodzimy rynek.

Rozstanie, przynajmniej oficjalnie, przebiega w bardzo przyjaznej atmosferze. Hugo Barra w otwartym liście podziękował za współpracę, a jako powody swojego odejścia podał względy osobiste i chęć powrotu do USA.

„Zdałem sobie sprawę, że ostanie lata mojego życia wywarły na mnie ogromny wpływ, nie były też bez znaczenia dla mojego zdrowia. Moi przyjaciele i wszystko to, co uznaję za swój dom zostało w Dolinie Krzemowej. Stamtąd mam też zdecydowanie bliżej do rodziny. Widząc ile przez ostatnie lata straciłem, stało się dla mnie jasne, iż nadszedł czas na powrót.”

Hugo Barra niezwykle ciepło opisywany jest przez kierownictwo Xiaomi, które życzy mu powodzenia w realizacji kolejnych wyzwań. Zapewne po urlopie Hugo Barra się ich podejmie. Bardzo wątpliwe, aby długo pozostawał bez pracy.

Źródło: facebook - Hugo Barra

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    -1
    jednak ten śfiat bez bjałych ludzi dalej byłby w epoce kamienia bronzu a tak wogule ten cały ksiojami to taki badzief że brak mi słuw normalnie