Gadżety

Hush: zatyczki do uszu, które zablokują hałas, a nadal pozwolą ci słyszeć

przeczytasz w 1 min.

Pomogą ci zasnąć, a jednocześnie obudzą, gdy wystąpi taka potrzeba.

Hush wygląd

Jest wiele powodów, dla których ludzie używają zatyczek do uszu. Potrzebują ich na przykład na strzelnicy, na torze wyścigowym czy też na głośnej hali produkcyjnej. Są jednak również inne sytuacje, w których stopery mogłyby się przydać, ale z pewnych powodów nie są dobrym rozwiązaniem. Co powiecie, na przykład, o spaniu? Gdyby tylko zatyczki mogły wyciszać cały hałas wypełniający dom wieczorem, a jednocześnie gwarantowały nam, że obudzimy się o ustalonej porze i usłyszymy telefon w nagłej sytuacji? Takie właśnie mają być Hush.

Hush to wyciszające hałas zatyczki do uszu. Ich zadaniem jest blokowanie dźwięków z otoczenia, z wyłączeniem konkretnych odgłosów, które lepiej jest słyszeć. Utrzymują stałą, bezprzewodową łączność z naszym smartfonem i za pomocą zainstalowanej na nim aplikacji możemy dostosować ustawienia. Ustalamy co powinniśmy słyszeć – budzik, połączenia przychodzące, wiadomości, powiadomienia z kalendarza itp. i cała reszta zostaje „wyciszona”.

Zatyczki Hush chcą nie przeszkadzać – dlatego też zdecydowano się na silikon oraz piankę dopasowującą się do wnętrza ucha. Chcą też pomagać w zasypianiu – użytkownik może wybrać odtwarzanie konkretnego dźwięku uspokajającego (na przykład fale oceanu, wiatrak, wodospad czy burza).

Hush app

Obecnie trwa zbiórka na platformie Kickstarter. Choć do końca pozostało jeszcze 28 dni, już teraz udało się osiągnąć niemal dwukrotnie więcej pieniędzy niż zamierzano (celem było 100 tysięcy dolarów). Ile z kolei producenci życzą sobie za egzemplarz Hush? Dokładnie 115 dolarów.

Źródło: SlashGear, Kickstarter

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gładziu
  22
  Zaspałem do roboty bo mi się zatyczki rozładowały i przez to budzika nie słyszałem :)
  • avatar
   kot-kreskowy
   5
   Lipa, bo nie można spać na boku. Chyba zostanę przy swoich woskowych zatyczkach za 2 zeta. Dobranoc.
   • avatar
    dolph
    0
    Tutaj ciekawostka. Patent Polskiego naukowca, ale oczywiście wydane i sprzedają tylko w USA ;///

    http://www.domidrewno.pl/video/102-ochronniki-sluchu-firmy-sensgard/