Ciekawostki

Hyperloop TT pokazało swoją kapsułę pasażerską

przeczytasz w 1 min.

Firma Hyperloop Transportation Technologies pokazała światu projekt swojej kapsuły pasażerskiej, udowadniając, że rozwój tej technologii wcale nie stanął w miejscu.

Mogłoby się wydawać, że firmy rozwijające koncepcję hyperloop złapały ostatnio zadyszkę, ale byłoby to mylne wrażenie. Dowodem niech będzie prezentacja projektu kapsuły pasażerskiej, którą (jedna z najważniejszych firm w tym sektorze) Hyperloop Transportation Technologies chce wykorzystać już w przyszłym roku.

W przyszłym roku naturalnie mają odbyć się jedynie testy, ale HTT deklaruje, że nie miną trzy lata, a pierwsi pasażerowie będą mogli już podróżować na mierzącej 530 kilometrów trasie od Chicago do Cleveland. Podczas przejażdżki będą oni siedzieli w kapsule o nazwie Quintero.

Prototypowa wersja kapsuły ma 32 metry długości, z czego niespełna połowa jest przeznaczona dla pasażerów. Nie wiadomo ilu się ich tam pomieści, ale gdyby porównać ją z metrem, wyszłoby że około 80 osób to realna liczba. Między innymi dzięki wykorzystaniu (dużych ilości) włókna węglowego oraz materiałów kompozytowych kapsuła ma natomiast zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Źródło: Engadget. Foto: Hyperloop TT

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zircon1987
  6
  Mam nadzieję, że jeszcze za mojego życia pojadę sobie takim wynalazkiem z Katowic nad morze w pół godziny pochodzić sobie, pozwiedzać i na wieczór wrócić z powrotem do domu.
  • avatar
   Kapitan Nocz
   2
   co kogo jakaś kapsuła, kiedy nic się nie mówi jak rozwiązać najważniejszy problem, czyli jak wytworzyć próżnię/niskie cienienie, w tunelu o takiej długości jak deklarują - 530km ? Bez tego, nie ma mowy o dużych prędkościach i w ogóle mówieni o czymś takim jak Hyperloop.