Monitory

I-O Data: ekran odporny na rysy i ślady palców

przeczytasz w 1 min.

Firma I-O Data wyprodukowała nowy 20-calowy monitor LCD-AD202XW-P. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ani interesującego gdyby nie fakt, że monitor ma ekran z utwardzanego szkła pokrytego specjalną powłoką. Materiał ten jest odporny zarówno na zarysowania jak i odciski palców.

Czy jest sens wstawiać tak odporne na zarysowania materiały do zwykłych domowych czy biurowych monitorów? Z jednej strony może mijać się to z celem, gdyż nie ma konieczności dotykania samej matrycy. Biorąc jednak pod uwagę starsze pokolenie i nieśmiertelny zwrot „o tutaj jest” łączący się ze wskazywaniem palcem lub długopisem, rozwiązanie I-O Data wydaje się całkiem sensowne.

Monitor I-O Data LCD AD202XW P

Prócz odpornego na zarysowania ekranu, monitor nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle konkurencji. Obudowa wykonana została z białego materiału, ekran ma rozdzielczość natywną równą 1600 x 900 pikseli. Czas reakcji to 5 ms, jasność 250 cd/m2, natomiast współczynnik kontrastu wynosi 1000:1.

I-O Data LCD-AD202XW-P ma wbudowane porty D-Sub oraz DVI, dwa głośniki o mocy 1 W oraz funkcję 'Eco', która uruchamia tryb zmniejszający pobór energii do 42%. Monitor ma trafić na rynek w lipcu, a przewidywana cena to 495 dolarów.


Więcej o monitorach:

Źródło: TechConnect Magazine

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Grinch
  0
  PO CO ?:P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   495, ale złotych chyba ;]
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    jak już to LG albo NEC monitory
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jeśli cena w dolarach to hmm...dziękuję :] Generalnie taka "ochrona" dla monitora fajna sprawa, różnie to bywa, a jeśli to przedłuży jego życie to jestem za.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      nareszcie hahaha gińcie odciski palców na monitorze buhahaha :D