Internet

I Ty pomóż Google uaktualnić jego mapę

przeczytasz w 1 min.

Każdy użytkownik internetu wie, że Google Maps jest bardzo przydatnym narzędziem. Dzięki jego użytkownikom może stać się ono jeszcze lepsze.

Wszystko to dzięki usłudze MapMaker, która właśnie została udostępniona dla osób chcących edytować mapy Stanów Zjednoczonych. Jej zasada działania jest bardzo prosta - każdy może wprowadzić dowolny obiekt na mapie. Jest on potem weryfikowany i zatwierdzany - praktycznie w czasie rzeczywistym. Warto jednak zauważyć, że sam projekt wystartował już w 2005 roku, jednak dodawanie nowych elementów do map umożliwiono jedynie w krajach, których mapy według Google sa mało dokładne - w Europie jest to na przykład Białoruś czy Rumunia.

Warto przeczytać:
Google Maps niemal wywołało wojnę
 Google zamknie swój serwis wideo

Ze względu na to, że główna siedziba Google znajduje się w  Mountain View, w Kalifornii, firma sama skupiała się na edytowaniu mapy rodzimego regionu i MapMaker nie był dostępny dotąd dla mieszkańców Stanów  Zjednoczonych.

Usługa ta powinna zainteresować przedsiębiorców, którzy oznaczając swój lokal na mapie zwiększą jego popularność, władze miasta, które będą mogły oznaczać przystanki, a także każdego z użytkowników, który chce pokazać innym ludziom coś godnego uwagi.

Mamy nadzieję, że usługa Map Maker będzie dostępna niedługo także w Polsce. Osobom zainteresowanym aktywnością osób współtworzących mapy Google polecamy odwiedzenie witryny MapMaker Pulse, gdzie na bieżąco wyświetlane są wprowadzane przez internautów zmiany.

Czy według Was jest to dobre rozwiązanie? Mapę powinna tworzyć dana firma czy jej użytkownicy? A może oba te działania powinny się uzupełniać?
 

Źródło: complex.com

Polecamy artykuły:  
Obudowy komputerowe - poradnik jak wybrać
Connectify - stwórz sieć bez routera
TOP-10 Monitory

 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  fenuks
  0
  Trzeba się złożyć na satelitę i wysłać Google aktualne zdjęcia Polski, bo z tym jest kiepsko. Tradycyjne mapy są w miarę aktualne.
  • avatar
   Baltazar
   0
   dzisiaj wybralem sie na rower i po powrocie pomyslalem z epolicze trase jaka przejechalem w google maps bo nie zalozylem licznika. I sie okazuje ze kicha bo droga urywa sie w polowie. widac ja lekko na rozmytym zdjeciu z satelity ale to wszystko. Moment i bym dorysowal co trzeba
   • avatar
    Factor
    0
    A zapłacą mi za to?
    • avatar
     Oktawian
     0
     Jeżeli chodzi o mapy Polski to google ssie. Dokładniejsze mapy są na popularnym mapy.zumi.pl a jeszcze lepsze na maps.geoportal.gov.pl