Telewizory

Mistrzostwa Świata na szklanych ekranach - jak zmieniają się nasze preferencje

przeczytasz w 1 min.

Grupa Idealo sprawdziła jak zmieniały się nasze preferencje TV z mistrzostw na mistrzostwa. Jak będzie za cztery lata?

TV popcorn

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to dla wielu dobry pretekst do zakupu nowego telewizora. W tym czasie sprzedaż tych urządzeń gwałtownie wzrasta, a przy okazji my możemy dowiedzieć się, jakie trendy są obecnie w tym sektorze najpopularniejsze.

Grupa Idealo przygotowała infografikę pokazującą czego widzowie oczekują od telewizorów, a konkretnie – jak sytuacja w tej kwestii zmieniała się z mistrzostw na mistrzostwa. 

Tym, co jako pierwsze rzuca się w oczy, jest fakt, że konsumenci sięgają po coraz większe ekrany – podczas gdy na Mistrzostwa Świata w 2006 roku wystarczało nam 37 cali, na brazylijski mundial decydowaliśmy się już na 49 cali.

Wraz ze zwiększaniem ekranu rośnie także rozdzielczość obrazu. W 2006 roku tylko 10 proc. spośród zakupionych telewizorów oferowała Full HD. Cztery lata później było to już 98 proc. Dziś Full HD wciąż cieszy się największą popularnością, ale ważną rolę zaczyna odgrywać powoli także 4K.

Według Idealo podczas przedmundialowych zakupów w 2018 roku zdecydowana większość nabywców zdecyduje się na telewizory o rozdzielczości 4K. Stale wzrastać będzie również popularność technologii 3D.

Idealo TV infografika

Źródło: Idealo, DigitalTrends, inf. własna

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gładziu
  3
  Ważną rolę odgrywa 4K. Chyba w kampaniach marketingowych, bo pooglądać i tak nic nie można w tej rozdzielczości.
  • avatar
   edziu
   1
   Za daleko wstecz to się nie wysililiście. Ja pamiętam w 82 roku w Hiszpani, oglądałem to na lampowym TV, miał czarno-biały obraz.
   • avatar
    Mariano_
    1
    Sprawiłbym sobie taki 50 cali telewizor, ale jak będą dodawać adblocka w pakiecie, bo póki co wyłączam tv jak tylko zaczynają lecieć reklamy. :D
    • avatar
     mpsk2
     0
     Na dzień dzisiejszy bym brał fullhd, 50", najlepiej bez 3d. 3d jest bezużyteczne i każdy pomysł z okularami mi się nie podoba, 4k nie ma materiału i taniej będzie 1 telewizor teraz kupić i jeden za parę lat.
     • avatar
      Skullek
      -10
      Pokój 4x4m i 50 cali. TV najlepiej z biedry bo promocja ."Taniej nigdzie nie dostaniesz Zdzichu!". I do tego analogowa kablówka.

      Typowa cebulandia :)
      • avatar
       Kuciapa
       0
       Może masz plytki mózg ,ale łatwiej kupić telewizor niż mieszkanie :) ,
       Fakt faktem, jakim trzeba być pelikanem żeby łykać co pare lat nowy telewizor :O