Aplikacje mobilne

iMessage na systemie Android? Apple się to nie opłaci

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Plotki mówiły o możliwości pojawienia się iMessage na systemie Google Android. Apple nie ma jednak podobnych planów.

Każdy mobilny system operacyjny może pochwalić się aplikacjami na wyłączność. Wprawdzie zdaje się ich ubywać, ale Apple pozostaje w pewnych przypadkach nieugięte. Chcesz korzystać z iMessage? Kup urządzenie Apple.

Wprawdzie producent nie wypowiada się w taki sposób wprost, ale w kuluarach mówi się praktycznie tylko o motywach czysto finansowych. Na niedawnym WWDC jednemu z dziennikarzy (Walt Mossberg z redakcji The Verge) udało się porozmawiać z dość wysoko postawionym przedstawicielem Apple. Tematem był właśnie iMessage i to dlaczego nie zostaje on otwarty na inne platformy.

Pierwszy powód to fakt, iż iMessage ma na tyle dobrą renomę, że stanowić może jeden z potencjalnych powodów do zakupu urządzeń z logo Apple. Wypuszczenie komunikatora na inne systemy nie ma na ten moment uzasadnienia czysto finansowego. Po drugie natomiast Walt Mossberg usłyszał, iż baza użytkowników iMessage jest na tyle duża, że zupełności wystarcza do rozwoju samej aplikacji, jak i sztucznej inteligencji, nad którą producent coraz bardziej się pochyla.

Temat nie został wywołany przypadkowo. Już jakiś czas temu rozpoczęły się spekulacje, iż iMessage trafi na Androida. Jak widać, w najbliższej przyszłości nam to nie grozi.

Źródło: digitaltrends, cultofmac

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kakagonzalez
  Jesli chodzi o rozwijanie AI to nigdy nie powinni mowic o wystarczajacej ilosci uzytkownikow - zawsze im wiecej tym lepiej.

  Jesli o zamkniecie aplikacji w obrebie jednego systemu chodzi - nie wiem, czy daloby im to przyrost w ilosci zakupionych iphone'ow, ale mogliby pokusic sie o wydanie jakiejs wersji lite na andka - pokazaliby, co apka potrafi, a jak chcesz wiecej, to kup japko ;D
  1
 • avatar
  sajgoniasty
  iMessage nie jest istotne. Posiadam iPoda Touch 5 i często korzystam z Face Time i brakuje mi tego, kiedy mam porozmawiać ze znajomym, który nie ma nic od Apple, bo Skype jest porażką (jeśli chodzi o płynność działania i jakość rozmów, dźwięk/wideo, na takim samym łączu, jak niebo, a ziemia)
  1
 • avatar
  pheonix1
  BTW. Powinna być odpowiedź "nie obchodzi mnie to" a nie "raczej nie".....
 • avatar
  bratmat
  Dziwne ale ankieta jest stronnicza !!! Brakuje tekstu że tylko tego syfu brakuje na naszych androidowych mobilkach
  -2