Karty graficzne

Inno3D zapowiada karty GeForce GTX 970 i 980 z chłodzeniem Hybrid S

przeczytasz w 1 min.

Karty iChill GeForce GTX 970 i GTX 980 zostaną wyposażone w hybrydowe chłodzenie Accelero Hybrid S.

Inno3D iChill GeForce GTX 970 i GTX 980 Accelero Hybrid S

Firma Inno3D zapowiedziała, że jeszcze w tym roku zaprezentuje karty graficzne GeForce GTX 970 i GTX 980 z nowym chłodzeniem Accelero Hybrid S.

Nowe chłodzenie zostanie wyprodukowana przez firmę Arctic i – podobnie jak w przypadku zwykłego systemu Accelero Hybrid - będzie należeć do hybrydowych konstrukcji – o odpowiednie temperatury procesora graficznego zadba kompaktowy system chłodzenia cieczą, natomiast pamięć wideo i sekcję zasilania będzie schładzać radiator z wentylatorem. Na ujawnionej grafice widać również zmiany we wzornictwie chłodzenia - według nas na plus, ale są to subiektywne odczucia.

Producent chwali się, że nowe rozwiązanie jest 2-krotnie wydajniejsze od referencyjnego coolera Nvidii. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się już w grudniu, bowiem właśnie wtedy mają zadebiutować karty iChill GeForce GTX 970 i GTX 980 Accelero Hybrid S Black.

Źródło: profil Inno3D na portalu Facebook

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ryuhoshi
  4
  Hybrydowe chłodzenia Arctica schładzają gorącego 290X do około 60 stopni pod obciążeniem. Ciężko mi wyobrazić sobie lepsze chłodzenie do grafiki.
  • avatar
   Lord_Nikkon
   0
   Wątpię aby Arctic wprowadził jakiekolwiek zmiany (pod kątem technicznym). Zapewne zmiany są kosmetyczne i i dotyczą innych radiatorów na sekcję zasilającą i pamięci. Pompka to stary i (proszę mi wybaczyć za sformułowanie) - gówniany Astec. Osobiście testowałem to rozwiązanie na GTX480 i rzeczywiście temperatury były niższe (Fermi to jednak był piec), jednakże wentylator miał wymusić obieg powietrza wokół pamięci i sekcji umiał dać w ciry. Po jakimś czasie pompa zaczęła się tłuc (to było raczej klekot ale wciąż).

   Ogólnie nie widzę sensu takich rozwiązań bo obecnie sekcje strasznie się grzeją (niemal tak samo jak samo GPU) a wyżylone pamięci też umieją podgrzać atmosferę. Tak więc albo rybki albo akwarium. Wg mnie lepiej jest kupić ASUSA Strix'a (albo podobny) z bardzo dobrym układem chłodzenia, albo blok full cover na referencyjną kartę i OC. Arctic to rozwiązanie więcej niż pośrednie i wg mnie kasa w błoto. W 295x2 rozwiązanie jest średnie a to dlatego że mamy tam dwa GPU gorące jak Fermi a oni dali pojedynczą chłodnicę 120mm. Śmiech na sali. Nie ma znaczenia, że chłodzą tylko GPU, wydajność takiego rozwiązania jest średnia bo do schłodzenia jednego GTX680 przed OC zaleca się minimum 240mm dwa to już 360mm i to z porządnymi wentylatorami o dużym ciśnieniu.

   Tak więc jako ciekawostka - tak. Kupno - wolę kupić już coś na porządnym AC, choć i tak wszystko mam zwodowane.