Technologie i Firma

Bot obsłuży klientów InPostu

przeczytasz w 1 min.

Lokalizacja paczki lub paczkomatu stała się właśnie prostsza. Firma InPost udostępniła chatbota, który w mig pomoże klientom.

„Gdzie znajduje się najbliższy paczkomat?” albo „Jaki jest status mojej przesyłki?” – teraz takie pytania można zadawać firmie InPost za pomocą Messengera. Odpowiedź przyjdzie natychmiast, bo po drugiej stronie nie będzie siedział człowiek, lecz bot, u którego podstaw leżeć ma sztuczna inteligencja

...a właściwie uczenie maszynowe. Chatbot o nazwie „Paczucha” z każdym kolejnym pytaniem ma bowiem poprawiać swoją szybkość i efektywność. Sam proces udzielania odpowiedzi będzie natomiast dość prosty – mówimy wszak o odpytywaniu bazy danych. Mimo to jest to pewna innowacja.

Jednak choć na razie funkcjonalność chatbota jest dość ograniczona, w przyszłości ma on pozwolić nie tylko na monitorowanie już nadanej paczki, ale też na nadanie nowej. „Nasza Paczucha szybko się uczy i już niebawem będzie mogła odpowiadać na trudniejsze pytania” – zapowiadają twórcy.

Udostępnienie „Paczuchy” firma InPost nazywa mikołajkowym prezentem dla swoich klientów. „Nasz chatbot pomoże Wam sprawdzić status paczek, lokalizację Paczkomatów i Punktów Obsługi Paczek, […] a jeśli nie uda mu się pomóc, zaproponuje Wam przekierowanie pytania do naszych Konsultantów”.

Paczucha screeny

Chatbot „Paczucha” jest dostępny dla użytkowników facebookowego Messengera. To kolejna usługa dostępna właśnie na tej platformie i z pewnością nie będzie ostatnia, bo jest to rozwiązanie, które jest wygodne i do którego dostęp jest powszechny. Już jakiś czas temu zresztą pisaliśmy, że nadszedł czas messengerowych chatbotów.

Źródło: InPost, Business Insider Polska, inf. własna

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  1
  no to to juz bedzie totalna mogiła :D
  tam normalny człowiek nie potrafi klienta obsłużyć jak należy a co dopiero bot :D
  • avatar
   Kenjiro
   1
   Paczkomaty są świetną usługa, ale sprzęt zaczyna być już coraz mocniej wyeksploatowany. Wczoraj kilka minut zajęło mi wpisanie numerów, bo panel dotykowy nie działał poprawnie, a pomyśleć co będzie przed świętami, gdy zaczną się tworzyć kolejki przed paczkomatami...