• benchmark.pl
 • Foto
 • Treści niestosowne na zdjęciach - jak Instagram chce je ukrywać
Foto

Treści niestosowne na zdjęciach - jak Instagram chce je ukrywać

przeczytasz w 2 min.

Zamiast zapytania o nasz wiek, rozmycie zdjęcia i odsłonięcie zawartości dopiero na wyraźne życzenie użytkownika.

Treści niestosowne to dość pojemna kategoria, gdyż można do niej zaliczać teksty, obrazy, filmy i to zależnie od tego do jakiej grupy odbiorców (płeć, wyznanie, narodowośc, poglądy) są skierowane. Wszyscy jednak jesteśmy zgodni co do tego, że treści z tak zwanej kategorii materiałów dla osobników dojrzałych (dorosły wcale nie musi tego oznaczać), warto byłoby jakoś zabezpieczyć/oznaczyć, by nie tworzyć niepotrzebnych sprzeczek w sieci.

Najbardziej w tej kategorii treści w oczy rzucają się oczywiście obrazy. Niestosowne zdjęcia często są tematem dyskusji, a wręcz sporów, bo ich niestosowność bywa często dyskusyjna. Jak choćby ostatnia sesja fotografki o nicku juliabusatophotography, na której zdjęciach najważniejszym motywem są manekiny i kryjące się za nimi osoby. Istotnie nie są odziane, ale zwykle manekin to co najbardziej krępujące zasłaniał. Mimo to Facebook był nieugięty i zablokował profil z tymi zdjęciami. Można je obejrzeć na Instagramie.

Podobnych przykładów można mnożyć mnóstwo. Czasem są to faktycznie niestosowne fotografie, ale tylko dlatego, że eksponują czyjąś prywatność, która dla kogoś innego może być niezgodna z jego przekonaniami, lub godzą w kreowany powszechnie wizerunek piękna pozbawionego jakichkolwiek wad.

Dlatego, by wilk był syty i owca cała, w serwisie Instagram niedługo pojawi się specjalna funkcjonalność. Treści klasyfikowane jako niestosowne będą wyświetlane na tablicy z miniaturami i w strumieniu jako rozmyte. Dopiero tapnięcie w obrazek pozwoli zobaczyć jego zawartość. Dzięki temu kontrowersyjne profile nie będą napiętnowane, a bardziej „wrażliwi” użytkownicy nie będą musieli narzekać, że coś kłuje ich w oczy.

Instagram treści niestosowne

Taki mechanizm - rozmyte zdjęcia i ich odsłanianie na życzenie to chyba najlepsze co można zaproponować w przypadku serwisu, który już na głównej stronie pokazuje istotna treść. W serwisach z galeriami czy artykułami można stosować jeszcze zapytania czy jesteśmy pełnoletni, w Instagramie raczej to się nie sprawdzi, bo nie każdy pełnoletni użytkownik tej usługi ma takie same gusta i oczekiwania.

Instagram dwuskładnikowe
Oprócz rozmywania zdjęć o niestosownej treści, w Instagramie pojawiła się (już) funkcja dwuskładnikowej autoryzacji - po jej aktywowaniu, każde logowanie do aplikacji trzeba potwierdzać wcześniej zdefiniowanym kodem.

Opisana powyżej funkcja, którą Instagram ma wprowadzić w najbliższej przyszłości nie zmienia to fakt, że treści które są niezgodne z regulaminem Instagramu i tak będą blokowane. Pytanie, czy reguły określania treści nie tylko jako niestosownych, ale też jako niepożądanych w serwisie, są/będą odpowiednio zdefiniowane i egzekwowane.

Źródło: Instagram

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  adamjk
  1
  "część NIESTOSOWNA"
  "bardzo STOSOWNA"
  "a nawet POŻĄDANA"
  wężykiem, wężykiem!
  • avatar
   Balrogos
   0
   Dla jednego kawalek kobiecej piersi to bedzie czesc nie stosowna a dla drugiego bedzie bardzo stosowana a nawet porządana.