Aplikacje mobilne

Instagram Lite nadciąga

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Instagram Lite to odchudzona wersja oficjalnej aplikacji portalu społecznościowego, w którym najważniejsze są zdjęcia. Ma się ekspresowo pobierać, zużywać mniej transferu i szybko działać, niezależnie od tego, z jakiego smartfona się korzysta

Mający już ponad miliard użytkowników (i startujący z własną platformą wideo) Instagram to kolejny serwis, który doczeka się wkrótce odchudzonej aplikacji. To coś dla osób ze smartfonami o słabszej specyfikacji i z wolniejszym Internetem.

Aplikacja Instagram Lite zajmuje tylko 573 kB, a jej funkcjonalność została ograniczona do (przemyślanego) minimum. Przeglądanie i wrzucanie zdjęć jest więc jak najbardziej możliwe, ale z filmami i wiadomościami sytuacja ma się już nieco inaczej. Skoro miało być jednak „lekko”, to nic w tym dziwnego.

Instagram Lite ma się ekspresowo pobierać, zużywać mniej transferu i szybko działać, niezależnie od tego, z jakiego smartfona się korzysta. Wyraźnie widać, że właściciele platformy chcą śrubować swój rekord i przyciągać do siebie kolejnych użytkowników. 

Odchudzona wersja aplikacji powstała z myślą o użytkownikach z odległych krajów, gdzie dostęp do niezłego sprzętu i dobrego łącza jest utrudniony. Z otwartymi ramionami powitają ją jednak pewnie także inni (tak jak miało to miejsce z Facebook Lite i Messenger Lite).

Źródło: The Verge, TechCrunch

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zakius
  a jakby tak po prostu... zastąpić nią tą źle napisaną kobyłę?
  1
 • avatar
  Guczi04
  A po co to komu? Przecież dziś internety są unlimited wszędzie - na phonach i kompach.
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  Wszystkie apki powinny być w wersji lite/mini. Chodzą dużo szybciej, są wydajniejsze, nie mając pierdyliona niepotrzebności. Nie wiem po co programiści dążą do tworzenia molochów/zamulatorów.