Karty graficzne

Intel Arc A750 z obsługą nowoczesnych monitorów. Przedpremierowy pokaz karty

przeczytasz w 2 min.

Wszyscy czekamy na premierę kart graficznych Intel Arc, które mają tchnąc powiew świeżości na rynku sprzętu dla graczy. Producent postanowił trochę podsycić atmosferę i zaprezentował nową kartę w praktyce – konstrukcja będzie obsługiwać najnowsze monitory dla graczy.

Jak pewnie pamiętacie, niedawno producent pochwalił się osiągami karty graficznej Intel Arc A750 – docelowo ma ona konkurować z modelem Nvidia GeForce RTX 3060 (przynajmniej w teorii, bo wideo zostało usunięte). Ostatnio pojawił się kolejny filmik, ale tym razem z omówieniem funkcjonalności sprzętu.

Intel Arc A750 z obsługą nowoczesnych monitorów dla graczy

Ryan Shrout z Intela opublikował filmik, gdzie zaprezentował działanie technologii VESA Variable Refresh Rate (VRR) na przykładzie gry Death Stranding w rozdzielczości 2560 x 1440 px – karta Intel Arc A750 ma tutaj osiągać 80 – 100 fps.

Obsługa takiej funkcji na pewno jest sporym atutem, bo odpowiada ona za dostosowanie częstotliwości odświeżania monitora do liczby generowanych klatek przez kartę graficzną, co z kolei poprawia płynność animacji i wrażenia z rozgrywki. Shrout potwierdził, że karty Intel Arc powinny obsługiwać wszystkie monitory z funkcją VRR, ale obecnie trwa proces walidacji 100 najpopularniejszych modeli. 

Układy Intel Arc zaoferują wsparcie dla DisplayPort 2.0 i HDMI 2.1 (użycie tego drugiego jednak będzie zależeć od konkretnego modelu karty graficznej i tego czy dany producent doda takie wsparcie). Taka funkcjonalność też ma znaczenie, bo interfejs pozwoli wykorzystać potencjał monitorów HDR – w materiale zaprezentowano działanie referencyjnego modelu Intel Arc A750 Limited Edition na monitorze 3440 x 1440 px z HDR.

Intel Arc A750 Limited Edition

Wiemy zatem, że karty graficzne Intel Arc zaoferują obsługę nowoczesnych monitorów dla graczy (nie jest to jednak rewolucja, bo podobną funkcjonalność oferują konkurencyjne modele GeForce RTX 3000 i Radeon RX 6000, które pojawiły się 2 lata temu). Pytanie, jak będą działać nowe układy, bo niezależne testy modelu Intel Arc A380… lekko mówiąc nie wypadły zbyt dobrze. Niebawem pewnie się tego dowiemy.

Źródło: Intel

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  -SnR3-
  8
  Po ostatnich recenzjach slabszego modelu to wiekszosc z Nas czeka chyba tylko po to zeby sie posmiac z Intela. Troche szkoda Bo 3 gracz na rynku by sie przydal
  • avatar
   KMN123
   2
   Co to za tytuł! Obsługa "nowoczesnych monitorów" chyba z uwagi tylko na fakt, że Intel certyfikuje dopiero swój VRR na 100 dostępnych na rynku monitorach. ARC 750 nie będzie w stanie wykorzystać dostępnych monitorów 2560 x 1440 120Hz, a to przecież nie jest już szczyt nowoczesnych monitorów...
   • avatar
    JanKuraSzopen
    -3
    Jestem Janem Szopenem światowej Skawy ekspertem rynku kryptowalut, wielki autorytetem a nawet influencerem! Nazywają mnie władca kryptowalut, księciem kryptowalut, królem kryptowalut! W tym i poprzedni
    Roku zarobiłem 50 milionów m€$ stając się jednym z najbogatszych ludzi w Polsce!
    Mam wielka posiadłość z czterema basenami, cztery najdroższe jakie tylko mogą być elektryczne Tesle, prywatny odrzutowiec i jacht!
    Sypiam z pięknymi kobietami z całego świata!
    Jednym słowem żyje jak król! Mało tego w mojej posiadłość mam prawdziwy złoty tron ze średniowiecza!!!!
    Mam tyle pieniędzy ze jak Bill Gates postanowiłem oddać polowe majątku Grecie Gunberg z która spotkałem się w tamtym miesiącu i przekazałem jej 25 milionów$! Na cele klimatyczne! Była, kolacja, świece a pozniej uprawialiśmy dziki Sex bo nie mogła mnie się oprzeć!
    Ty tez tak możesz żyć jak krol i być darczyńca tak ja ja ponieważ kryptowaluty z każdego robią milionerów! Dlatego zainstaluj aplikacje Crypto Com i skorzystaj z mojego kodu polecajacego a otrzymasz az 25 $ w kryptowalucie CRO!
    Nie czekaj dłużej miliony$ luksusowe bryki! Piękne kobiety czekają! Oto mój kod!
    jjey2xxs9c
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Oczekiwanie że Intel wprowadzi coś rewolucyjnego obecnie są nad wyrost. Możliwe że za kilka generacji, jak przetrwają z produktem, coś się zmieni. Na tym etapie jest ważne by nie odstawali za bardzo od konkurencji, więc chwalą się czym mogą. Niestety Intel trochę przespał moment na wprowadzanie kart graficznych, obecne ceny u konkurencji już się unormowały na normalnych cenach. Przy następnym skoku cenowym jesieniom jak nie będzie ich na rynku to źle to będzie wyglądać.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      wyświetlacz rastra, który jest bardzo trudny do kupienia.