Procesory

Intel Coffee Lake 8C/16T trafi również do laptopów

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Producent kontynuuje ofensywę jednostek Coffee Lake. W sieci już można znaleźć pierwsze przecieki o 8-rdzeniowych modelach dla laptopów.

Premiera 8-rdzeniowych procesorów Intel Core 9000 z pewnością zainteresowała entuzjastów, którzy planują budowę wydajnego komputera PC. Okazuje się, że podobne modele trafią również do laptopów.

Pierwsze informacje o nowych jednostkach pojawiły się w bazie 3DMark. W planach producenta jest co najmniej jeden 8-rdzeniowy/16-wątkowy model z generacji Coffee Lake-H, ale na tym pewnie się nie skończy i dostępne będą też inne układy (w tym 8-rdzeniowe/8-wątkowe wersje).

Intel Coffee Lake-H 8/16

Mobilne 8-rdzeniowe procesory Core 9000 sprawdzą się w topowych laptopach i mobilnych stacjach roboczych, gdzie 6-rdzeniowe/12-wątkowe modele okazują się niewystarczające. Na premierę takich konstrukcji przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Źródło: APISAK

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  co to jest "mobilna stacja robocza" ?
  jeśli chodzi o laptopy, to nie widzę sensu więcej niż 4C/8T. większa konstrukcja i tak będzie słabo wykorzystana poza tzw. laptopami dla graczy, za to baterię będzie wyżerać na potęgę. podobną wydajność o wiele taniej osiąga się na desktopie.
  1
 • avatar
  mutissj
  Widział ktoś GTX1080Ti w laptopie xd?
  1
 • avatar
  r_e_s_e_t
  Super wiadomość, ale bylo to do przewidzenia. Najmocniejszy i9 8950HK kosztował ~550$, a zazwyczaj był jeszcze model XE za 999$. Na dodatek procki S1151 są produkowane z tego samego wafla.
 • avatar
  Gatts-25
  Super wiadomość zależy dla kogo.Ja tam wolę poczekać na prawdziwe rarytasy jakie zostaną wydane w 7nm przez AMD.
  Wolę na złomie teraz pracować niż przepłacać za g...o teraz bo trzeba przyznać prawdziwie nowe technologicznie układy pojawią się z nadejściem Zen2.
  Rok czasu to już na prawdę blisko więc będziemy mogli pójść na przód a przeszłość minioną oceniać już za rok czasu.Na szczęście koszmar z Intelem skończy się w końcu i będę miał wybór dostać coś lepszego za niższą cenę.