Procesory

Co Intel chciał nam powiedzieć o procesorach Coffee Lake?

przeczytasz w 1 min.

Na premierę nowych procesorów jeszcze trochę poczekamy, ale producent już teraz ujawnił kilka ciekawych informacji.

Ostatnio sporo piszemy o procesorach Intel Coffee Lake, które mają urozmaicić rynek komputerów stacjonarnych. Do tej pory większość serwowanych wiadomości należała do mniej lub bardziej wiarygodnych przecieków, ale przy okazji premiery mobilnych układów Kaby Lake Refresh, producent ujawnił też kilka ciekawych informacji o modelach dla komputerów PC.

Pierwszą ciekawostką są pudełka nowych procesorów, które zostały utrzymane w jeszcze efektowniejszej stylistyce. Możemy na nich wyczytać, że model Core i5 dysponuje 6 rdzeniami, natomiast model Core i7 6 rdzeniami/12 wątkami. Obydwa dysponują też 2-kanałowym kontrolerem pamięci DDR4 i zintegrowaną grafiką UHD 630. Dokładna specyfikacja nie została ujawniona, ale na taką konfigurację wskazywały też nieoficjalne przecieki.

Intel Core i5 - Coffee Lake  Intel Core i7 - Coffee Lake
Informacja na pudełkach mówi jasno - nowe procesory wymagają do działania płyty głównej z chipsetem z serii 300

Niestety, na pudełkach pojawiła się również informacja, że procesory wymagają do działania płyty głównej z chipsetem z serii 300 (co potwierdzałoby wcześniejsze informacje wskazujące na brak kompatybilności ze starymi konstrukcjami z serii 100 i 200).

Intel Coffee Lake - konferencja
Czyżby Intel chciał nam coś powiedzieć?

Kiedy zadebiutują nowe procesory dla komputerów stacjonarnych? Co prawda producent w swoich materiałach tylko wskazuje na okres jesienny, ale podczas konferencji prasowej pojawiła się sugestia z dokładniejszym terminem – bardziej spostrzegawczy widzowie na jednym z kadrów mogli zauważyć kubek z oznaczeniem 10 2017, co może sugerować premierę w październiku 2017 roku.

Oczywiście ciągle śledzimy temat nowych procesorów - o kolejnych informacjach będziemy informować na bieżąco.

Źródło: Intel, ComputerBase

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Raczej to chciał nam powiedzieć że będzie można na nich zaparzyć kawę...
  • avatar
   Konto usunięte
   8
   Eh double post... Zatrudnijcie sobie programistę który zrobi wam skrypt w js by po kliknięciu na Zapisz/Wyślij przycisk miał stan Disabled, tak by nie można było go przypadkiem kliknąć ponownie...
   • avatar
    jacy4
    -1
    Intel zabronił wypuszczania aktualizacji biosu które mogłyby wprowadzić wsteczną kompatybilność z serią 100/200. Robią co mogą żeby ludzie tego nie kupowali.
    • avatar
     wielkiwac
     -8
     O Boze. A grubszej Meksykanki nie mieli?
     • avatar
      Konsole Rzondzom
      -16
      Fajnie, że ruszyli się w końcu z tymi rdzeniami. Im więcej, tym lepiej. Tylko niech AMD wypuści jeszcze jakiegoś ryzenowego chłama, żeby Intel się nie rozbestwił z tymi cenami.