Procesory

Intel Core i7-8750H - w końcu 6 rdzeni/12 wątków dla laptopów

przeczytasz w 1 min.

Ewolucja w segmencie mobilnym nadchodzi coraz większymi krokami. Intel szykuje procesory Coffee Lake wyposażone w 6 rdzeni/12 wątków.

Procesory Intel Coffee Lake do tej pory pojawiły się tylko w wersjach dla komputerów stacjonarnych, ale producent podobno przygotowuje ich odpowiedniki dla laptopów (tak wskazują dzisiejsze przecieki). Niektórzy najwyraźniej już teraz mają dostęp do układów, bo na chińskiej stronie odnaleźliśmy zrzut ekranu potwierdzający specyfikację układu.

Mowa o modelu Core i7-8750H – został on wyposażony w 6 rdzeni/12 wątków o taktowaniu 2,0/3,2 GHz, 6x 256 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu (L2) i 9 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3). Warto również zauważyć, że układ montowany jest w bezpośrednio na laminacie w obudowie BGA, a jego współczynnik TDP oszacowano na 45 W (a przynajmniej tak wskazuje aplikacja CPU-Z).

Intel Core i7-8750H

Wygląda więc na to, że ostatnie miesiące to wielkie zmiany w segmencie mobilnym – najpierw doczekaliśmy się niskonapieciowych modeli Kaby Lake Refresh wyposażonych w 4 rdzeni/8 wątków, a niebawem pojawią się standardowe jednostki Coffee Lake wyposażone w 6 rdzeni/12 wątków. Profesjonaliści pewnie już nie mogą się doczekać.

Źródło: ZOL

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zakius
  2
  nawet bez obciążenia te dodatkowe rdzenie wytwarzają dodatkowe ciepło
  jeśli to sprawi, że podstawowe 2 będa miały lepsze warunki do pracy to sie przyda, jeśli jednak limity energetyczne i układy chłodzenia pozostaną równie slabe oznacza to tylko więcej kłopotów
  • avatar
   Snack3rS7PL
   2
   Nie dość, że BGA to w dodatku z Management Engine...coraz mniej wolności.
   • avatar
    Zelazo94
    1
    Dalej do odprowadzenia jest 45W tak jak w innych procesorach więc problemu nie widzę
    • avatar
     brigthmight
     0
     Brawa. Czyli jest w koncu szansa na ciekawe laptopy w 2018 roku. Niech zrobia cos nieduzego, 6-cio rdzeniowego z ekranem oled.
     • avatar
      r_e_s_e_t
      -1
      Zapowiada się ciekawie dla mobilnych stacji roboczych. Ciekawe, czy topowe modele będę miały turbo dla 1c w okolicy 4 - 4,2GHz i 6c 3,7GHz. Tak czy inaczaj zapowiada się wydajniejszy rdzen i znacznie poprawiona wydajność ogólna.

      Dobrze też, że modele six-core trafiają do niższych segmentów 87xx z prockami od ~200€, a nie tylko do serii XE za ponad 1k€.
      • avatar
       Gatts-25
       -2
       Te 6rdzeni jakoś będzie do przełknięcia.Bardzo ciekawi Mnie model ,który mam mieć oznaczenie i9 czy będzie on z 16wątkiami czy jednak 20wątkami bo to trzeba będzie zwracać uwagę także na podwozie laptopa by odpowiednia profilacja podłoża z czymś "ala teflon" mogła nam pozwolić na smażenie jajek najlepiej "zerówek" bo ponoć są najlepsze dlatego szkoda będzie jak INTEL za zbytnio zredukuje zegary.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        W mobilnym procku ważne jest również jakie igp, a tu nic o tym. Dodatkowy układ na bga to jak mniemam l3?
        • avatar
         Lord Konsol PS4MR
         0
         fajne