Procesory

Intel: energooszczędne CPU do ultracienkich laptopów

przeczytasz w 1 min.

Rodzina procesorów Intel Sandy Bridge wzbogaciła się o kilka nowych modeli z serii ULV, przeznaczonych do najsmuklejszych notebooków.

Do oferty dodano cztery niskonapięciowe procesory. Wszystkie charakteryzują się współczynnikiem TDP na poziomie 17 W, a ich przeznaczeniem jest rynek ultracienkich laptopów o grubości nie przekraczającej 20 mm. Ceny komputerów tego typu zaczynają się na poziomie 1000 $, a reprezentują je takie modele jak Apple MacBook Air czy Asus UX21, który wkrótce ukaże się w sprzedaży

Procesor Sandy Bridge ULV

Pierwszym z procesorów jest dwurdzeniowy Celeron 847 o taktowaniu 1,1 GHz, wyposażony w 2 MB pamięci cache L3, pozbawiony technologii Hyper Threading oraz Turbo Boost. jego cena to 134 $.

Następny to Core i5-2557M, wyposażony w 2 rdzenie, 3 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu, technologię HT oraz Turbo Boost, przy pomocy którego z bazowego taktowania na poziomie 1,7 GHz, może osiągnąć maksymalnie 2,7 GHz. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za ten model to 250 $.

Dwa ostatnie to dwurdzeniowe, czterowątkowe Core i7-2637M oraz Core i7-2667M. Mają po 4 MB pamięci cache L3 a ich taktowanie to odpowiednio 1,7 GHz oraz 1,8 GHz, a przy wykorzystaniu Turbo Boost mogą osiągnąć odpowiednio 2,8 GHz oraz 2,9 GHz. Ich cena to 289 $ oraz 317 $.
 

Inne informacje na temat procesorów mobilnych:

Źródło: Techspot

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Mistrzostwo świat jeśli chodzi o stosunek wydajność/pobór energii. Intel to zdecydowany lider, AMD wypełnia tylko najmniej lukratywne segmenty rynku.
  • avatar
   eryk1310
   0
   lol chyba intel robi luki ;)
   do 400 zł to amd ma najwiecej ofercie ale nie tylko i są tansze ;)i wiele innych
   intel ma tylko i5 i i7 dobre ale za drogie dla zwykłych uzytkowników
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Pytanie po co komuś w domu Cray jeśli gra w pasjansa? Dla mnie to kwestia ile ktoś ma kasy i co chce z nią robić a nie tego, który procek jest lepszy. Prawda jest taka, że 90% kozaków spierających się o to, który procek lepszy, nie wykorzystuje własnych procków nawet w połowie i gdyby mieli ten znienawidzony, kilka czy kilkanaście procent słabszy model konkurencji, to nawet nie zauważyliby różnicy.
    • avatar
     Bany_krk
     0
     czepiacie się kosztów, nakłady produkcji tych procesorów są niższe więc cena musi polecieć do góry; ja, żebym mógł sfabrykować własnego scalaka w 40nm w TSMC musiałbym zapłacić za powierzchnię 1,8mm x 1,8mm około 25 tys $
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Otwieralem ten link z dusza na ramieniu czy czasem nie zaatakuje mnie atomowa rewolucja... cale szczescie to tylko i7ny.