Laptopy

Intel inwestuje w Ultrabooki 300 mln dolarów

przeczytasz w 1 min.

Intel inwestuje w Ultrabooki 300 mln dolarów

Intel poinformował opinię publiczną o założeniu funduszu Ultrabook o wartości 300 milionów dolarów, który ma się przyczynić do powstania innowacyjnych rozwiązań w tej kategorii urządzeń. Przypominamy, że ultrabooki to urządzenia zapowiedziane na tegorocznych targach Computex i charakteryzują się one sporą wydajnością, smukłą obudową, niską wagą i długim czasem pracy na akumulatorze. Mają przy tym kosztować nie więcej niż 1000 dolarów.

Fundusz ten będzie przez 3-4 lata inwestował w firmy tworzące nowe technologie, dzięki którym obsługa ultrabooków będzie łatwiejsza i będą mogły działać dłużej na akumulatorze. Ma to przekształcić ultrabooki w kolejne urządzenia, które trzeba mieć w domu.

Asus UX Ultrabook


Strategia wypuszczania na rynek tych cienkich (maksymalnie 21 mm) komputerów i czynienia ich lepszymi opiera się na umieszczaniu w nich coraz lepszych podzespołów Intela. Faza pierwsza to obecne układy Core drugiej generacji, faza druga to nadchodzące wielkimi krokami procesory Ivy Bridge, a trzecia jest na razie tylko pieśnią przyszłości, ale wg niej procesor ma pobierać dwa razy mneij energii niż obecnie.
 


A wy jakie macie zdanie na temat ultrabooków? Czy wśród komputerów, tabletów, smartfonów i netbooków znajdzie się miejsce jeszcze dla nich?
 

Więcej o procesorach Intel:

Źródło: Intel

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tanakov
  1
  ciekawe czy Apple opatentowało kształt MB air
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   O cholera a ja myślałem jak połowa socjalistów że członkowie takich korporacji to jedzą te pieniądze które zarobią a Steve Jobs codziennie rano gotuje kilogram banknotów 100$ i własnoręcznie na oczach partii komunistycznych te pieniądze przeżera ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Powinni popracować jeszcze nad otwieraniem, bo na filmiku widać, że sobie nie radzą...
    • avatar
     PrEzi
     0
     Jak nic łapówki pod ładniejszą nazwą.
     Czekamy w takim razie na kolejny proces który Intel ma znowu sporą szansę przegrać.
     • avatar
      StartX_pl
      0
      [quote]A wy jakie macie zdanie na temat ultrabooków? Czy wśród komputerów, tabletów, smartfonów i netbooków znajdzie się miejsce jeszcze dla nich?[/quote]

      To samo pytanie zadawano gdy pojawiały się netbooki, nettopy, smartfony itd. Czy będzie dla nich miejsce...

      Oczywiście, że będzie. Mały, lekki, wydajniejszy od kalkulatora (czytaj atoma). Ale przede wszystkim ludzie prowadzą bardzo konsumpcyjny tryb życia, więc znajdą się miliony nabywców...