Procesory

Intel Kaby Lake-G - procesory z grafiką AMD rzeczywiście powstają?

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

W sieci pojawia się coraz więcej informacji, które potwierdzają powstanie "kooperacyjnych" procesorów.

Jakiś czas temu pojawiły się plotki o nowych procesorach Intela, które miałyby zostać wyposażone w układ graficzny opracowany przez AMD. Wygląda na to, że tego typu konstrukcje rzeczywiście powstaną – serwis BenchLife opublikował pierwsze konkretne, nieoficjalne informacje o nowych układach.

Mowa o procesorach z rodziny Kaby Lake-G, które dołączą do wcześniejszych modeli z serii: Kaby Lake-Y, Kaby Lake-U, Kaby Lake-H, Kaby Lake-S i Kaby Lake-R. Układ ma wykorzystywać konstrukcję typu MCM (Multi-Chip-Module), więc procesor i grafika będą umieszczone w oddzielnych układach krzemowych, a do komunikacji mają wykorzystywać interfejs PCI-Express 3.0 x8. Sam układ graficzny podobno zostanie wyposażony w pamięć HBM2.

Intel Kaby Lake-G - diagram procesora

Producent podobno planuje dwa modele z generacji Kaby Lake-G, ale ich dokładna specyfikacja jeszcze nie jest znana - wiadomo jedynie, że zostaną one wyposażone w cztery rdzenie, a ich współczynnik TDP ma wynosić odpowiednio 65 i 100 W. Obydwa układy będą wykorzystywać obudowę BGA (trochę większą niż standardowe modele Kaby Lake-H), więc zapewne znajdą one zastosowanie głównie w laptopach.

Intel Kaby Lake-G - specyfikacja

Procesory Intela z grafiką AMD na początku wydawały się mało prawdopodobne, ale coraz więcej źródeł potwierdza takie konstrukcje. Co prawda jeszcze nie wiadomo kiedy nowe procesory zadebiutują na rynku, ale na pewno będziemy śledzić ten temat.

Źródło: BenchLife

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Foxy the Pirate
  100W na GT2. To jest regres.
  5
 • avatar
  darioz
  Ta jasne! Pryma aprilis był wczoraj!
  4
 • avatar
  mjwhite
  przynajmniej nie będą odstawać od konkurencji :-)
  2
 • avatar
  sebmania
  AMD Inside

  Przeniesienie kosztów marketingu grafiki AMD na Intela :D
  2
 • avatar
  mastah84
  To logiczne zagranie. AMD nie wejdzie w najbliższym czasie z APU do laptopów - może to zrobić tylnymi drzwiami podłączając się do Intela. Straci na tym jedynei nV, której chipy będą montowane tylko w wydajniejszych konstrukcjach - ale m.in. o to tutaj chodzi ;-P
  2
 • avatar
  shoken
  Tymczasem w niektórych sklepach sa już dostępne Ryzen 5.
  2
 • avatar
  wario
  Dobra zagrywka. Wykończenie konkurencji od środka :D
  1
 • avatar
  mjwhite
  "Układ ma wykorzystywać konstrukcję typu MCM (Multi-Chip-Module), więc procesor i grafika będą umieszczone w oddzielnych układach krzemowych"

  Konkurencja napisała coś zupełnie przeciwnego, to w końcu jak jest(będzie)?

  http://pclab.pl/news73579.html