Dyski

Intel: Kingston sprzeda nasze SSD

przeczytasz w 1 min.

Firmy Kingston i Intel łączą siły. Popularny producent pamięci będzie współpracował z Intelem, sprzedając jego dyski SSD.

Dyski SSD mają coraz częściej trafiać do notebooków, jak i netbookow, choć w drugim przypadku nie będzie to takie łatwe. Netbooki cechują niskie ceny, a SSD wciąż do tanich urządzeń nie należą. Natomiast jeśli chodzi o stosowanie dysków SSD w niektórych przedsiębiorstwach, to w nich zysk z posiadania wielu komputerów z magazynami danych SSD ma zdecydowanie wymierne korzyści: znacznie zwiększona wydajność i lepsza energooszczędność.


Kingston będzie sprzedawał dyski SSD Intela (Fot. DailyTech.com)

Jak poinformował Mobile Tech Today, Kingston i Intel łączą siły. Firma Kingston, która jest jednym z kluczowych producentów pamięci, ma znaleźć najlepsze sposoby na to, by dyski SSD Intela znalazły się w wyposażeniu wielu komputerów stacjonarnych i przenośnych, takich firm jak Dell, HP czy IBM.

Intel przedstawił swoje plany na dyski SSD w sierpniu, urządzenia zaś dostępne są na rynku od kilku tygodni. W ofercie procesorowego giganta znalazły się dwa dyski SSD: jeden adresowany do typowych użytkowników komputerów przenośnych, drugi mający trafić do serwerów najróżniejszych firm. Dyski Intela są – trzeba przyznać – wydajne, oferując odczyt danych na poziomie 240 MB/s, jak i zapis wynoszący 170 MB/s. Wersja dla przedsiębiorstw to napęd 2,5-calowy, a dla typowych użytkowników przygotowano edycję 1,8”.

Mobile Tech Today donosi, że Kingston i Intel współpracowali już ze sobą, pracując wspólnie nad modułami pamięci zwiększającymi niezawodność pracy i wydajność w serwerach. Ponieważ partnerami Kingstona są takie firmy jak HP i Dell, dyski SSD Intela trafią z pewnością do wielu komputerów tych producentów – Kingston od dłuższego czasu zaopatruje bowiem ich maszyny w swoje podzespoły. Oznacza to, że wiele laptopów Dell i HP oferujących dyski SSD będzie w niedalekiej przyszłości miało najprawdopodobniej sprzęt Intela.

Tak czy inaczej rynek dysków SSD jest ciągle w powijakach. Klienci nadal czekają na jeszcze niższe ceny i bardziej pojemne wersje.

Źródło: DailyTech.com

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    "Dyski SSD mają coraz częściej trafiać do notebooków, jak i netbookow". No to szykuje się rewolucja w świecie notebooków i notebooków ;]