Dyski

Intel: niedrogie SSD w 4 kwartale

przeczytasz w 1 min.

Przed końcem roku mamy się doczekać relatywnie tanich dysków SSD Intela, modeli X25-X.

Jeden z partnerów Intela się wygadał i wyjawił, że firma ma zamiar wprowadzić na rynek niedrogie (no, powiedzmy) dyski SSD. Noszą oznaczenie X25-X i będą się opierać na pamięciach flash 34 nm. Rzecz jasna, mają być także wydajne.

Nie można jednak liczyć na to, że intelowskie nowości będą superszybkie. Oto małe porównanie: dyski X25-M oferują odczyt danych na poziomie 250 MB/s i zapis rzędu 70 MB/s, podczas gdy modele X25-E zapewniają odczyt 250 MB/s i zapis 170 MB/s. Jak to się ma do niedrogich dysków X25-X? Cóż, one zaoferują odczyt danych 170 MB/s i zapis wynoszący 40 MB/s.

Nadchodzące dyski SSD będą kosztować 160 dol. za sztukę. Trafią do sklepów pod koniec roku i będą to napędy 2,5" MLC, które zaoferują pojemność 40 GB.

Źródło:Tom's Hardware.com
 

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  koziro
  0
  Przynajmniej chociaż trochę taniej... Na przystępne ceny (tak, aby każdy mógł sobie kupić dysk SSD) chyba jeszcze trochę poczekamy...
  • avatar
   world007
   0
   Zapewne dość długo jeszcze potrwa, zanim SSD wejdą pod strzechy
   • avatar
    frenchkiss4u
    0
    Czy dysk ssd intela może być uszkodzony skoro po formatowaniu i sprawdzeniu w hd tune nie ma bad sektorów?
    • avatar
     force
     0
     ja pier.... co za żenada... zapis do 40?? To przecież pendrajwy są tylko ciut wolniejsze... GÓWNO GÓWNO GÓWNO...na cholere mi taki wolny dysk?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Nowoczesny dysk mechaniczny bez problemów osiągnie prędkość 40 MB/s przy zapisie. Też mi nowoczesność, jeszcze za to przepłacać. Przykre.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ta technologia jest jeszcze za droga może za jakieś 2 lata zaczną wpierać HDD.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        "Nowoczesny dysk mechaniczny" LOL chyba nowoczesny muł. Mój samsung ssd 90/70 jest szybszy niż raid0 z takich 4 mułów. Ktoś kto nie miał ssd w komputerze, jara się liczbami 150 230 270. Wystarczy ze czas dostępu jest 100x mniejszy niż w HDD.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         troszke szybsze i troszke tansze i beda schodzic jak buleczki
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Tanie to one nie są bo 600zł za 40gb to drogo jak cholera ale nawet jakby kosztowały po 300zł to z takimi transferami to gówno a nie dysk, skoro już się płaci taka kasę za dysk to niech chociaż ma te 100mb zapisu